ZPRÁVY leden 2015
    so 3.1.2015 21:17 – MiMa - Novoroční pozdrav z Norrisovy boudy
Tak takto jsme zahájili rok 2015 v PUEBLU na Norrisově boudě Kotel je plný zelňačky. Jo a dost se Věře povedla.
    po 5.1.2015 10:06 – šéf - Trasový Silvestr 2014 (platby)
Ahoj všem v Novém roce,
ale e-mail je určen jen pro účastníky Trasového Silvestru v Lomech u Kunžaku, ostatním se omlouvám a přiznávám se, že jsem líný vyzobávat jen předmětné adresy.
Silvestr se (a i ostatní dny) se opravdu povedl a kdo odjel dříve (či přijel později) může jen a jen litovat!
Ovšem přichází i ta méně populární část a to vyrovnání účtů.
Účastníci najdou v příloze tabulku, kde jsou uvedeny údaje o délce pobytu a zaplacených zálohách. Délka pobytu byla určena podle předem nahlášeného data příjezdu a odjezdu a nebyl zohledněn případný dřívější odjezd bez včasného řádného nahlášení.
Takže prosím překontrolujte uvedené údaje, jestli odpovídají skutečnosti. V předposledním sloupci pak najdete částku, kterou je potřeba doplatit.
Doplatek je nutné provést pokud možno co nejdříve a opět jen a pouze bankovním převodem na trasový účet. Protože stále někteří nevědí, kde jeho číslo najít, tak ho pro jistotu uvádím (jinak to samozřejmě najdete na trasových webových stránkách v rubrice "Chystá se"): č.ú. 2500228174, kód banky 2010, při platbě uveďte variabilní symbol, který najdete v posledním sloupci.
Někteří však mají určitý přeplatek (je uveden červeně), takže ti platit samozřejmě nemusí.
Přeji příjemný a úspěšný start do Nového roku!
    st 7.1.2015 22:43 – MiMa – Norrisova bouda 2015
Hola hola
od 16.1.2014 do 18.1.2014 budou vrata Norrisovy Boudy otevřeny pro členy trasy 14.
No a jak jsem zjišťoval, kdy je nejlepší termín a radil se s lidmi, tak se stalo, že se hned lidi přihlásili. Takže Vám musím s politováním oznámit, že už se Norrisova Bouda naplnila. V případě, že by měl někdo z Vás ještě zájem, napište mail a uvidím co se s tím dá dělat. Seznam přihlášených: Vlaši 2, Tiší 3, Čáslavci 2, Martinovi 2, Marcela 1, Darina 1.
    út 13.1.2015 8:20 – IvČe – Pravnučka
Ahoj,
trvalo to dlouhých 292 dnů než se dnes ve 4 hodiny ráno na svět vyklubala naše pravnučka Hanička - 3,4kg,49 cm. Všichni jsou zdrávi,Terka to zvládla. Krásný den přejí prababička Ivče a pradědeček Mirek
    st 14.1.2015 9:44 – ZuVla – Ad Výtoň 13.1. a Silvestr
Ahoj všichni,
tak jsem se všichni sešli v tomto Novém roce včera v hospodě. Aspoň to tak vypadalo. Když se nás okolo stolu tísnilo 24, už jsem přestala počítat.
Počítat musel jen Ivan H., protože objednával a doobjednával kalíšky na své kulaté narozeniny. Už dávno není dítě ani teeenager, a tak tam má samá kulatá čísla. My jsem zatím hovořili všichni se všemi. A i s hlavou plnou fernetu a griotky jsme dohodli spoustu termínů - čtěte až do konce.

  Teď jen v rychlosti prosvištím Silvestr v Lomech u Kunžaku. Po společné návštěvě prosluněného Pelhřimova jsme se na hřbitově v Kamenici nad Lipou dozvěděli, že náš Karel IV. má ještě slavnějšího příbuzného než on sám - jeho strejda Standa proniknul až do latiny - Rickettsia Prowazeki.
Středeční návštěvu Stanislavova rodného domku si odbyla jen vybraná část delegace, my jsme po dobytí Vítkova hrádku a Jindřichova Hradce pod vedením dalšího hradeckého patriota absolvovali romantickou procházku podle Nežárky a hektické hledání zastávky autobusu nazpět. Na Nový rok jsme šli do kláštera a otevřeli si zavřenou hospodu v Nové Bystřici (první ze třech).
Meteorologovi-pesimistovi navzdory jsme vyrazili na výlet i v pátek a za slunce dobyli Vysoký kámen. Slejvák se spustil, až když jsme seděli v další zavřené hospodě, tentokrát v Kunžaku. V sobotu jsme se nechali v Kaprounu vyhodit z vlaku jako Jára Cimrman a liduprázdnou krajinou dorazili do Člunku, kde byla zavřená hospoda, ovšem už otevřená jinou partou. Tradiční novoroční výstup na kopec jsme odsunuli až na den odjezdu. Pomocí navigace jsme zase přes Psojedy (navíc zafúkané) dojeli pod Křemešník. Po náročném výstupu jen pro nás nasvítili poutní kostel a ve vrcholové hospodě jen pro nás přichystali stůl pro čtrnáct. Přesně tolik, kolik nás právě bylo.

    A co si budeme určitě ještě pamatovat? Každodenní mejdany na Sedmičce, večírek mezi filmovými hvězdami, kde naše rozhlasová hvězda tancovala vsedě a přitom na stole, dva poslední večery v útulném doupátku v podkroví i nákup sněžnic u Vietnamky. Dostali jsem se i do podzemí (příloha 1) a cestovali ponorkou (2). A rozřešili jsme záhadu krematoria v Pelhřimově.
Není to náhoda, že hospodskému Lírovi radí, ať jede právě tam. Jiří Lír je totiž pelhřimovský rodák a v první třídě seděl v lavici s Lubomírem Lipským. Nicméně když jsme uviděli vilku okresního hejtmana od architelkta Janáka (3), bylo nám hned jasné, že právě ona je přípravná studie k jeho pozdějšímu krematoriu v Pardubicích (4).

  A co nás čeká? Předně Pražská pivočára č. 2 tuto neděli. Kdybych to neopakovala, tak nepřijdete, a tak znovu: Sraz je v restauraci Malešická tvrz, v ulici U Tvrze. Pokud přijedete busem 177 či 195, staví přímo před hospodou na stanici Malešické náměstí. Od Želivského jede bus 188 a 163 do stanice Sídliště Malešice, odkud musíte zhruba 200 metrů dojít pěšky nebo počkat na 177. Doporučuji oběd od dvanácti, každopádně odchod je ve 13 hodin. Přijďte, přátelé vycházek a přijďte, přátelé piva.

  Ve středu 21. ledna hraje od 20 hodin opět Míla s mladými v Balbínce.
Míla Fuxa band píše: "Srdečně zveme stávající i budoucí příznivce naší upřímné snahy o kontakt."  Takové nabídce o styk se nedá odolat.

  V úterý 27.1. je Výtoň. Včera byla hospoda jeden velký salónek pro Čtrnáctku, tak si to můžeme zase zopakovat.

  Přelomový víkend 30.1. - 2. února budem slavit s Radkem na Vysočině. Už jste se všichni, co chcete jet, Radkovi přihlásili?

A teď ta daleká, blízká budoucnost. V pátek 10. dubna je TAKový bál, tak se konání Pokladu hned v sobotu nato 11. 4. ještě přehodnocuje.

Jarní Stezka je třetí víkend v květnu, a sice 15. - 17. května. Mezitím si střihneme XIVejt a něco vycházek, ale o tom si, milé děti, povíme až příště.

    čt 15.1.2015 11:45 – PaTi – Poklad Řevnice 2015
Ahoj všichni přátelé pokladů,
letos bude Poklad  v sobotu 18.4.2015. Tentokrát bez lahvových obrázků zato však nebude naruby. Podrobnosti sdělím později, ale platí vše, co platívalo dříve.
    pá 16.1.2015 17:30 – AlKo – Vytrvalý princ
Ahoj,
píšu všem, protože nevím kdo zítra jde do divadla na zábnradlí. Představení opravdu začíná ve 21,00 . Údaj na vstupence je chybný. Takže sraz v občersrvovně divadla asi v 20,00?
    so 17.1.2015 13:08 – KáVa – Vytrvalý princ – upozornění
Taky píšu všem, protože nevím, kdo všechno jde dnes do divadla...
 Upozorňuji jen, že v občerstvovně divadla před skončením předchozího představení nic nedostanete, bar bývá během představení zavřený.
Před tím je od sedmi ve velkém sále Velvet Havel. To trvá cca do 20:20.
Takže Vojta velmi doporučuje přijít nejdřív tak v půl deváté - do té doby by s váma trochu nevěděli co, neb je potřeba být potichu.
(Ostatně tam bude dnes přijímat vaše kabáty, tak se trošklu předveďte s dýškem:-))
Vytrvalý princ pak následuje nahoře v Eliadově knihovně, pouští se až skutečně v devět.
Tk ať se vám to líbí, viděli jsme a byli jsme spokojeni.
(V souvislosti s posledním shlédnutým představením (Den Opričnika) ostatně musím konstatovat, že současné divadelní trendy přejí spíše divačkám, než divákům a Vytrvalý princ je toho dalším důkazem...:-)(Popravdě teď nemluvím o duchovním rozměru daných představení, - které je v obou případech velmi silné...)
    ne 18.1.2015 23:02 – MiMa – Norrisova bouda 2015 – instrukce
Už se to blíží.  
Tento víkend jsme udělali průzkum a projeli trasu  z Kořenova až na Norrisovu boudu a to sice na běžkách a na sněhu.
Takže níže uvádím seznam přihlášených. Je nás 14 statečných.
Pivo:  Mirek Tichý přiveze sud piva 50 piv. To znamená, pivo se bude čárkovat a platit Mirkovi. Předběžně jsem stanovil páteční picí plán (viz níže). To znamená, že pokud tento plán dodržíme, tak v sobotu není žádné pivo. Kdo chce v sobotu pivo, tak si ho musí přivézt.
Jídlo: V sobotu ráno se servíruje vyprošťovací bramboračka a v sobotu večer bude jednotné menu Maso v ohni a česnekové brambory. Věra ještě upeče nějaký koláč. Snídaně a páteční večeři a jídlo a pití na cestu každý z vlastních zásob.

Př 

Jm 

zaléhací pořádek

předpoklad piv pátek - 50

vlach

jirka

předsálí 1.patro

6

vlach

zuzka

předsálí 1.patro

4

tichý

pavel

předsálí 1.patro

8

tichý

boženka

předsálí 1.patro

2

tichý

mirek

předsálí 1.patro

8

martina

michal

ložnice 1.patro

8

martina

věra

ložnice 1.patro

2

lofelman

marčelína

kumbál 1.patro

1

bojas

darina

přízemí

1

dufek

stáňa

přízemí

1

chloupek

radek

přízemí

2

chloupek

jana

přízemí

2

papež

hanka

kumbál 1.patro

1

vašic

soňa

kumbál 1.patro

4

V případě, že někdo z Vás má na víkend jiný program, prosím sdělte mi to obratem, jsou zde další zájemci.

    po 19.1.2015 16:44 – JiKuč – Kofotůra a FuTURAS bál
Vážená Čtrnáctko,
vyraste raději již v PÁTEK TŘINÁCT´HOJ na FUTURAS Bál na Rychtu.ŽE! 14.2. pak je vemi dobrý Malostranský Masopust - průvod masek (zdarma pití i jídlo) od Černého vola na Kampu HOJ!

K O F U T Ů R A Českomoravského SK TURAS Praha –Brno, ročník 37, číslo 294
KoFutůra ukazuje, co společného nás v budoucnu nemine i když mnohé ještě neoznámeno. Mění téma Bálu dle přání již velmi dospělé mláde, že. Zalíbilo se jim na Silvestrasu v módních doplňcích budoucnosti. Staří jsou poněkud skeptičtí k tomuto stylu i když by se jistě ani do mexických barev neoblékli. Anebo právě naopak? No uvidíme, hlavně když dorasí, kdo jen trochu mů, že…Na Rychtu zvěte přátele, by se neprodělalo a nemusely se použít již opět od Cvičení vybírané Milodary (soupis bude).  Partička naše značně posílena za poslední měsíc, a to i pěkně mezigeneračně, že …Fotky dorasí nejen ze Silvestrasu na Rasovně, také z ledna ve Dvoře a v Šatlavě.
Smutné UPM rasveselil až Chorál - Cvičení na Traskách Českého Ráje, kde příroda převládla mocně na městem. Schůzky domlouvací občasné po basketu budou hlášeny včas! Co nahradí Cafe UPM ví Jirka Netáhlík.
Každou středu od 19:00 Basket v Josefské .. a Taneční v kavárně Čas!
Středa 28.1. po basketu porada o všem všudy…místo bude na M. Straně
Sobota 31. ledna - Přechod Kozích hor do Borotic. (Kubát 65).         
5. - 8. února KRUŠNEJ  PŘECHOD (Alan a Vítek pošlou pozvánku.)
PÁTEK 13. února 19.30h  36. FUTURAS BÁL! Baráčnická rychta! Hrají: The Breakers a Jackyllovy slipy. Turnaj se nestíhá. Schůze s večeří od 18 h.
Sobota 14. 2. od 13:00 Malostranský masopust
Sobota 21.2. celou noc Moravský ples –Národní dům na Smíchově
5. - 8. března - PŘECHOD KRKONOŠ
Čtvr. 19.3.  Konference Kampa Střed Světa
Pá-so 10.-11.4. Happening KSS (+Plzeň v Praze na M.Straně?)
NOVINKA ! Pá-ne 17-19.4.  DĚTSKÝ VÍKEND („malá předtáborovka“) na Emilovně v lesích v lovec. zámečku! I pro rodiče ev prarodiče. Táboroví vedoucí vítáni! Omezený počet, hlašte se zatím JiKu.
Pá-ne 24.-26.4.  JARNÍ  KŘIVOKLÁT  z Miličína ku Blaníku a do Vlašimi, bez malých dětí, delší trasy…
Čtvr-ne 7. -10. května  JARNÍ VANDR …Brdy
Sob. 16. 5.  MEDICINA 1975- 40 let po promoci ! Hotel Hrasany (Radíč )
Červen 1. pol. -  MINITAŽENÍ – Javorina
Červenec: TAŽENÍ- Bulharsko-Rila (7 - 10 dní),  RASROK, TÁBORAS
Září  25.-28. 9. PODZIMNÍ HORY – Keltští jeleni Jizerasu
Novicům: Tůra je souborem informací o „činnosti“. Mailem chodí drobné zprávy i vícekrát týdně - společenský  život, kultura, sport - akce našinců i nejbližších spolků a kamarádů. Pošli na turas@klikni.cz  žádost o zasílání a bude to chodit! Přestane-li, hlaš se…
H O J    T U R A S !

    út 20.1.2015 10:35 MiMa – Norrisova bouda 2015 – instrukce doplnění
Hola, hola, povahy
Logistika: V příloze Vám posílám přístupový plánek k chalupě.
Vezměte si batohy na záda, neb není jisté, že se dostanete autem až k chalupě.
Darina nabízí 2 místa v autě, tak se s ní prosím dohodněte
Picí plán: Byl jsem upozorněn, že můj páteční picí plán je velmi ambiciózní a ne všichni ho dokáží splnit, neb se předtím s většinou sejdeme v hospodě v sokolovně v Lučanech. No, zvažte to podle sebe já si pro sebe beru pivní rezervu.  Víno, každý z vlastních zásob.Ubytování: Spacáky s sebou.
    so 24.1.2015 16:14 – RaChl – Narozky Škrdlovice
Ahoj všem ! 
Termín pripomenutí mého výročí se přiblížil a tak chci všem, co se dosud přihlásili, poděkovat a sdělit rozdělení do pokojů.
Pokud by to někomu nevyhovovalo, domluvte se spolu na místě.
Pokoj  3 luž.:  Sonja, Stáňa,  Alena P. Pokoj  3 luž.   Vlaši,  Alla. Pokoj  3 luž.   Helena Jeř., Jirka Vev. Pokoj 4 luž :   Neumani, Ledvinovi. Pokoj   4 luž:   Mentbergrovi, Martinovi. Pokoj   6 luž   zatím  Igor H., Provázek, Staněk
Jestli jsem někoho opomněl, tak se omlouvám, napiřšte MAIL či SMS nebo v úterý v hospodě.
Ještě jsou volná lůžka příp.možnost spacáků.
Všechny rád uvidím a vítám!! Těším se na vás!
    po 26.1.2015 16:16 – ZuVla – Ad vycházka Pražská pivočára II.
Ahoj všichni,
start vycházky Pražská pivočára II. jsme zahájili v hospodě Malešická tvrz. Některým bystrým frekventantům připadala povědomá, stejně jako přilehlá usedlost Baroko. Ano správně, byli jsme tu již při vycházce Z Malešic až do Mnichova, jen tentokrát jsme nemuseli čučet přes plot, ale pustili nás na dvůr. I do Malešického zámku jsme pronikli na nádvoří. Po majiteli zámku zbyl na Starém Městě honosný jen pomník, zatímco tady traktor s pětiletkou na kolech. Už na startu dávalo složení účastníků tušit, že nosné téma vycházky přijde zřejmě zkrátka. A taky jo - v Malešickém mikropivovaru s maličkými varnami v oknech byla v našem salónku objednána pouze čtyři velká piva, zato dvanáct malých. Přímo před hospodou jsme si prohlédli předlohu loga pivovaru a šli se podívat, jak stavěl Milunič, než ho pohltil Tančící dům a jak udělali velrybu z betonu, když se obyvatelé paneláku chvíli nedívali.

    Když jsme v Malešickém parku připili na zdraví vnuka Tadeáška a pravnučky Haničky, v hlavě se mi rozbřísklo. Žádné pivovary - to už není in, teď na Čtrnáctce letí dětská hřiště. Když naši fotografové zdokumentovali Malešické Défence, prohlédli jsme se, jak se stavělo sídliště těsně po válce. V kulturním domě na Solidaritě nejen prožili Cimrmanové několik Nejistých sezón, ale strašnická veřejnost přežila i několik houslových vystoupení naší virtuózky LeHni. Hned naproti strašnickému kostelu je dobře ukrytá nádrž, kde kachny dávají Roulinovi s Kačenkou dobrou noc. A už je tu další atrakce pro dědečky a babičky - areál Gutovka, s nějakou mechanizační ústřednou se můžu jít vycpat. Pak už se stal nosným tématem Eden - čtyřikrát jinak. Nouzovou kolonii toho jména nahradil zábavný park. Ani horská dráha tak nefrčela, aby se na jejím místě nepostavil sportovní areál. Ale kdo by chodil na fotbal do Edenu, když se maskuje za Synot Tip Arénu? A tak obyvatelé Vršovic zřejmě nalezli největší ráj v nákupním centru Eden. Už za tmy jsem si prohlédli poslední zastávku trolejbusů, pohaslou hvězdu Orion a konečně odhalili, kde je ten koncový pivovar. No přece ve staronovém Vinohradském pivovaru! Přesně čtrnáct nás bylo zvědavo, jak chutná nově vařené pivo. Můžu potvrdit, že dobře. Od malých Jantarů jsme se nemohli odtrhnout.

 Tentokrát vám nepošlu obvyklé KPČ, aby se nepřítomní nemohli vymlouvat, že nerozumí, ale napíšu vám rovnou odkaz na vycházku. Aspoň se taky jednou podíváte na náš web - tak tedy  http://usedlosti.ctrnactka.net/pos55.htm.

  Minulý týden jsme byli v Akropili na báječném koncertu Nohavici. Všech jeho 11 koncertů v Praze bylo beznadějně vyprodaných, ale ve Foru Karlín ve středu 28.1. jsou ještě nějaké lístky na stání k dostání. pokud váháte, podívejte na Jarkův Turecký pochod s třemi vykřičníky.
https://www.youtube.com/watch?v=xUJ1YoMfs5A

 A určitě přijďte zítra na Výtoň. Proč? No protože je přece hospoda!

    po 26.1.2015 20:06 – MiMa – Bobr v Norrisově boudě
Je pátek večer.
A když jsme se tam všichni sešli, hoj to bylo lidí! To bylo shledání. Ale co to? Co se to děje v předsíni? Kde se tu vzal ten Bobr. Bobr přeci do Jizerských hor nepatří. Musíme ho zlikvidovat, volali všichni. Ale jak? Jak na Bobra? Kdo poradí? Ano, již to víme! Již je nám to jasné!! VYPIJEME HO!!!  A TAK se i stalo Bobra jsme vypili a úplně ho zneškodnili. Zbylo po něm pouho pouhé ubohé doupě v podobě sudu. Hoj, to jsme byli stateční.
Než jsem však Bobra udolali tak jsme v sobotu dali na běžkách 35 km z Kořenova přes Montanii ( s výborným jídlem a bez fronty ) , Knajpu ( děsný fronty a bez jídla a bez piva, ale se sluníčkem ), Chatu Věčného mlčení (tam nemohou být ubytované ženské ), Hrabětice U Kapličky ( kde mají výborný horký záda ), Maxov U Toníčka ( topinka a pivo ) až na Norrisovu boudu. No a tady se stejně jako v pátek žvanilo, zpívalo, řvalo a řvalo jak o život, to když jsme po půlnoci zpívali oblíbenou píseň Jackův smích. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme druhý den ráno, úplně ochraptělí, zjistili, že náš řev nikoho z předčasně odpadlých neprobudil. Hoj to bylo zklamání. Hluboce jsme se zastyděli.  Musíme řev více trénovat. No a v neděli šupy dupy na Prezidentskou boudu a cestou zpět Zuzka Vlachová kleje a láteří, že jí někdo ukradl hůlku a nechal jí tam podobnou asi o 30cm delší. Takže, když se odrážela tak jí to pořád zatáčelo. Asi po 5ti km jízdy Pavel Tichý zjistil, že má běžkařské hůlky, které vykazují stejnou chybu a že také zatáčí. Hoj to bylo radosti. Zuzka si padla s Pavlem radostně do náručí, vyměnili si hole a jelo se domů.
Hoj, to byl zase podařený víkend!!!
    st 28.1.2015 11:26 – ZuVla – Ad Výtoň 27.2.
Ahoj všichni,
to zas byla včera bezvadná hospoda. V osm už bylo u našich sražených stolů úplně plno a když mezi nás dorazila v půl deváté i zmijovka vzácná, byli už jsme rozjařeni. Kestřa tak hezky popřála všem Milošům k svátku, že ten náš neodolal a objednal nám panáky. Pak už jsme jen probírali o ty skoky o tyči (různé délky) a jak na Traviatě dokazovat, že jsme věčně mladí. A konec dobrý, všechno dobré - zakutálená pajcka se našla!
Momentálně je zakutálená ve Čtrnáctkovém fondu.
V pátek jedeme za Radkem do Škrdlovic, heslo večera je Vysočina. Kromě číslo pokoje jsme se včera totiž dozvěděli, i kde bydlíme.
V úterý 10. 2. je opět hospoda na Výtoni.
A  v neděli 15. února jsou 56. Posedlosti s názvem Z Hanspaul City až do Rocky Mountains. Sraz je v restauraci Bořislavka. Dojedete tramvají 20, 26 do stejnojmenné zastávky a poté se dáte vlevo pod Evropskou třídu za konečnou autobusů. Nad bývalým kinem je restaurace. Pod malůvkami pana Pivovarského si můžete dát od dvanácti oběd nebo alespoň startovací pivo.
Ostrý start je ve 13 hodin.
P.S. Zmijovku vám nepošlu, měli jste se na ni přijít podívat včera, ale pošlu vám jednu au, au, eu.https://www.youtube.com/watch?v=VfxVCKWT4es
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
ROČNÍK 2015
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
SEZNAM ZPRÁV
0 

 

© Čtrnáctka 2015