ZPRÁVY únor 2015
    ne 1.2.2015 21:21 – šéf – Letní čtrnáctkové cyklo
Ahoj všem a také cyklistice, té letní zvláště,
takže, už určitě víte, že letos v létě bychom měli do Dánska.
V příloze najdete předběžný program, který se ještě dopilovává.
Jako průvodce by s námi měl jet Leoš Hannsman (to je ten, který s námi byl předloni v Rakousku), ale to se také ještě dopilovává.
Na konci programu je pak uveden termín a také cena.
Takže, kdo máte i letos zájem, můžete se hlásit .......... a to  teď !
A to buď e-mailem nebo také sms-kou na telefon 732 214 387 (a berte to tak, že s přihláškami začínáme od nuly, zatím není nikdo přihlášen!)
DÁNSKO A JUTSKÝM POLOOSTROVEM NA KOLE
Dánsko - země stvořená pro cyklistiku. Ohromující kontrast bílých útesů ostrova MON a azurového moře, středověké katedrály a královské paláce v Kodani, rybářské vesničky, zámky a dávná královská města Dánska. Romantika dánských ostrovů i úchvatná příroda vnitrozemí Jutského poloostrova. Pláže a pohyblivé duny, pobřežní majáky i válečná opevnění. Archeologická naleziště vikingských osad ale také hanzovní Hamburk na závěr.
Obtížnost: 1-2, doporučujeme MTB, (cross, silniční)
Délka tras: autobusem 3650 km, na kole: 0-400 km
Počasí: vzduch 19-26 °C, voda 16-20 °C
Odjezdy: Praha.
Termín : 29.7. - 9.8. 2015
cena v Kč: 14 390,-
V ceně je: doprava autobusem a mýta, přeprava kol, trajekt do Dánska, polopenze (polní kuchyně), 9x ubytování v kempu, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není trajekt na ostrov Aero (volitelně - cca 250DKK/osobu)
    po 2.2.2015 11:32 – ZuVla - Ad Radek a TURAs bál
Ahoj všichni,
Radkovy narozeniny byly moc zdařilé. Před sobotní oslavou jsme si sice zmoženi říkali, že lyžařský výlet měl být buď kratší nebo jsme měli v pivovaru Leopold vypít méně výborných medových piv. Ale každopádně, když Stáňa Radka přeměřila, zábava dostal říz. A když si rekreantka přišla  v půl druhé stěžovat, ať přestane to falešné drnkání, dostala zábava pořádné grády. Kam se hrabe náš Jackův smích na Vítkovo With Or Without You. A ještě se podívejte (př. 1), jak bylo v neděli krásně. Sluníčko a navíc nám Míra T. úslužně na GPS naměřil délku výletu na Cikháj na 14 kiláků.
Bál TURASu je v pátek 13.2. v Baráčnické rychtě (viz 2). Kučeras se ptá, kolik nás půjde. Zatím vím jen o nás a Martinových. V předprodeji jsou totiž lístky za 150, na Rychtě za dvě stovky. Bál se nazývá Futuras. Můžete na sebe navlíct nějaký alobal, ale můžete jít i v civilu, tak jako se chystáme my s Jirkou.
    út 3.2.2015 13:43 – ZuVla - Sláva nám, sláva nám, sláva nám a...
Tamtamy i TAKTAKy duní. Nebyla jsem včera sice na schůzi, ale mám své zvědy. Tak vězte, že náš šéf se stal majitelem TAKu. Obzvlášť sladké je, že porazil pana profesora Hlavatého (ano to je ten, jak jsme kvůli němu po zazpívaní Velvar museli na zakončení uklízet), a to o 14!!! hlasů.
A  stejnou silou tleskáme JaVoru, která byla zvolena do Rady TAKu a získala nevíce hlasů - 86 ze 100. Tady těch 14 není taková sláva, ale vězte, že 14 lidí si ji dovolilo nevolit.
Každopádně slovutná Trasa 14 gratuluje a my řadoví členi Čtrnáctky jen doufáme, že vám oběma budeme dost dobrý, abyste shlédli z výšin TAKu a přišli taky mezi nás drobný lid trasy Čtrnáct.
    út 3.2.2015 14:35 – MiMa - Sláva nám, sláva nám, sláva nám a...
No to bude zase v Celnici veselo!
Hoj to bude oslava.
To si musím ze sauny hodně pospíšit.
Gratulace velká!
    út 3.2.2015 18:03 – IvČe – EXPO 2015
Ahoj,
chci se letos vydat na Expo 15 do Milána,když je to konečně docela blízko.
Sondovala jsem trh,v příloze nabízím možný zájezd.
Nechala jsem to až na podzim,kdy už není tolik akcí a na Expu se chystají závěrečné slavnostní dny.
Pokud byste měli zájem tam jet,ozvěte se do 15.2.,abych to mohla potvrdit nebo odřeknout.
    út 3.2.2015 21:15 – RoTa - Sláva nám, sláva nám, sláva nám a...
Vážená Traso 14.
SPAS jezdí sice na Stezky pouhých 47 let ale přesto nepamatuje dobu, že by jeho domovská Trasa na kterou je TAK hrdý dosáhla TAKových met!!!
Zabrousím-li do marxistické filosofie, neb jedině z té mám zkoušku na vysoké škole a mohu se tudíž považovat za osobu poučenou, pak musím ocitovat:
"Dějiny nejsou výsledkem činnosti jednotlivců, jak se to může jevit z novin či učebnic dějepisu. Jsou důsledkem snažení širokých lidových mas, v jejichž čele jednotlivci stojí. Mezi těmito subjekty historie je složitý, rozporný dialektický vztah, který jen zřídkakdy bývá na první pohled patrný."
Jistý Jan Vávra (myslím, že nikoli JKV(d) napsal, že "Marxistické pojetí výkladu dějin hovořilo jasně. Svobodná vůle jednotlivce neměla na vývoj společnosti pražádný vliv. Úloha osobnosti v dějinách – jak se tehdy říkalo – byla zcela marginalizována. "
Marxismus dále praví "Každá věc i jev mají svou kvalitativní a kvantitativní stránku. Jsou od sebe neoddělitelné, existují vždy spolu v dialektické jednotě. Neexistuje nic, co by nemělo svou kvantitu a kvalitu, neexistují kvantita či kvalita samy o sobě. Jsou to dvě stránky téže skutečnosti. Vzájemně se podmiňují, ovlivňují a mění se. Vše je určeno jak kvalitativně, tak kvantitativně, přičemž kvalitu nelze redukovat na kvantity v ní obsažené. "
To fše jsem si samozřejmě cíleně vygůglil a doufám, že už vás tím patřičně seru byť to absolvovala většina z Vás.
Ale přesto musím souhlasit s tím, že na základě kvantity spousty skvělých jediců (tj.prakticky všech členů T14) byli podle zákona o přeměně kvantity v kvalitu vydestilovány takové osobnosti jako je Šéf a Vorel. Vlastně to ani nešlo jinak!
Je příznačné, že zatímco Vláďa zvítězil o 14 hlasů, Janě se pouhých 14 hlasů nedostávalo do absolutoria!
A to proto aby vesmírná rovnováha, jak by, alespoň doufám,  řeklo Chapadlo zůstala zachována, čili na absolutní nule -273,15 st Celsiových :-)))
Inu, Čtrnáct jest magické číslo a jest předurčeno k... No prostě jest předurčeno !!!
Za SPAS jim oběma gratuluji a jsem na ně hrdý!!!
Nebudou to mít jistě lehký ale já jim věřím. Ať se jim daří.
Za SPAS
*RMV*
tč.IV. a VI. praes
SPASu
    st 4.2.2015 8:24 – šéf - Sláva nám, sláva nám, sláva nám a...
Ahoj všem,
no, TAK je tomu opravdu TAK.
Děkuji Rosťovi za to, že mi objasnil, jak k tomu vlastně došlo. Já vůl si pořád lámal hlavu, jakým škytnutím osudu se to mohlo stát a kaju se, že mne to samotného nenapadlo, vždyť je to nabíledni! 
Samozřejmě také děkuji za gratulace.
Ještě bych doplnil, že úspěch Jany je o to větší, neboť byla do Rady TAKu zvolena již počtvrté za sebou, věru není mnoho TAKových! 
A letos i nejvyšším počtem hlasů ze všech jedenácti kandidátů.
Nevím, nevím, jestli se nám podaří shlédnout z takových TAKových výšin dolů na drobný, byť čtrnáctkový, lid. No, pokusíme se.
Ale teď vážně. Obávám se, že tentokrát už opravdu bude nutné poohlédnout se po novém šéfovi Trasy nebo alespoň vicešéfovi (samozřejmě případně šéfové nebo vicešéfové). Takže máte domácí úkol!!
Ahoj s některými o víkendu na Vysočině, s dalšími pak v úterý na Výtoni.
    čt 5.2.2015 22:12 – Trasová pošta
Ahoj všem,
zase jednou po čase musím vystoupit jako šéf Trasy:
přátelé, už je to několik let, kdy jsem psal ohledně neúnosné situace s využíváním trasové mailové adresy pro rezesílání názorů s větším, či menším politickým nádechem a hlavně následné debaty, kdy místo toho, aby někteří jen odpovídali autorovi, svou reakci odesílali všem. Po intervenci se to na čas zlepšilo, ale v poslední době už situace opět začíná být neúnosná. 
Uvědomte si, prosím, že skupinová trasová adresa je určená zejména pro rozesílání informací o trasovém nebo TAKovém dění o informování o zajímavých kulturních či sportovních událostech a pod., nikoliv (!) pro prezentaci svých názorů na dění, které je nahony vzdálené trasovému životu. 
Uvědomte si také, že ne každý je tzv. on-line a může průběžně separovat poštu, která ho nezajímá, že někteří otevřou počítač jednou za delší čas a pak se na ně vysype obrovské množství zpráv, kterým se pak probrat je téměř nadlidská práce a řada zajímavějších zpráv v nich může zapadnout.
A co je nejhorší, v poslední době se začínají množit žádosti o vyřazení ze skupiny, protože je už velké množství vašich "zasvěcených"  komentářů prostě neúnosně otravuje !
Nemám samozřejmě právo přikazovat, co se smí a co se nesmí posílat, jen mohu důrazně apelovat, abyste skupinovou adresu využívali jen na to, k čemu je určena.!!
Co vám, věčným diskutérům, brání v tom, abyste si  založili nějaký facebookový profil a tam jste si diskutovali dle libosti ???? 
Možná se vám to bude zdát divné, ale opravdu to většinu absolutně nezajímá (hrůza, co?) !!
Takže asi TAK.
    čt 5.2.2015 22:50 – Ivan Vávra – Trasová pošta
JAK ? JAK ? JAK ?, TAK, to máš tedy kurva pravdu. Jenom jestli se bude chtít dojít  ku rozumu zdravému, byť třeba již někdy zbytkovému. Sláva nám a žížalám. Hoj
    čt 5.2.2015 23:11 - MiMa  – Trasová pošta
Šéf má pravdu, vy povahy.
Pište o věcech, kterým rozumíme, že?
    pá 6.2.2015 4:22 – RoTa – Trasová pošta
Vážená Čtrnáctko a zvláště pak Ty Vláďo-majiteli TAKu, vždy Šéfe a rozmnožiteli T14!!!
Jako majitel mnohem bezvýznamějšího spolku SPAs  s Tebou a Tvými zatímními" přisluhovači"  :-)  (Michalem a Ivanem :-)) (však oni po mém majlu prohlédnou), kteří se možná chytí za hlavu co to vlastně napsali (ovšem my chlapi se nikdy za hlavu nechytáme, jinak nejsme chlapy s tvrdým, že?) naprosto nemohu souhlasit!!!
Moc složitá věta. 
Prostě NESOUHLASÍM  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Debata o tomto  proběhla už před časem a bylo dohodnuto a Pacta sund servanda, (vygúglite si pokud nejste latiníci) , že politické a jiné kydy budou označeny +++ (třemi plusy pro B.:-). 
(Tento majl tak ozn.  není páč se týká Trasy.)
 Pravda, jsou tací, kteří to nedodržují ale není jich zas až tolik.
 T14 je členem Turistického AKADEMICKÉHO spolku. Možná bláhově jsem se domníval že to AKADEMICKÝ má svůj význam ve smyslu jisté vzdělanosti členů. Ač většina narozena  v předkompjúterové éře, naučili jsme se vzhledem k našemu vzdělání se s kompjútrama  jakž takž vyrovnat.
Bylo řečeno, že pošta označená +++ čili třemi plusy pro nechápající akademiky, jest polemického a většinou politického zaměření. Kdo nechce, nemusí ji číst nebo si ji ,při jeho vzdělání,může v poště odfiltrovat což podle mne může skoro každý a ne, že ne, jak tvrdí Šéf. Zařídit se to každopádně dá ale proč, že.?
Ale jednodušší je to nedoporučit a jen doufejme, že ne zakázat!
Jako všechno v životě je to složité (a má to dvě stránky, což je moje oblíbená teorie).
Např. Ivan Vávra to odsoudil rovnou a má pravdu-ostatně se moc v psaní neangažuje, což je škoda, . Michal Martina je liška podšitá a chce posílat jen to čemu všichni rozumíme. Např jeho majl z 29.1.15 Jak to vzniklo.
Jesus Maria strašně by mě mrzelo., kdyby to neposlal-jeho majly miluju. Ale vzato fundamentálně-všichni (doufám) tomu rozumíme ale co to má společného s T14.?Nebo  naše Máma Helča a Nohavica-Europoslanec. Ta to dokonce ani neoznačila +++, stejně jako Zuzanka Brádků a její Děti píší Bohu.
To bychom už na web psali jen kdo koho vezme kam autem a kdo si na co má objednat lístky. 
 Ofšem z tohoto  musím vyjmout příští zástupkyni Šéfa-Zuzanku Vlachů,, jejíž již léta legendární popisy událostí  jsou tou opravdovou Čtrnáctkovou zprávou, která splňuje ona Šéfem uvedená kriteria (vy si snad myslíte, že by bylo lepší děvče na Vláďovo post?).ještě se k tomu vrátím).
Udělal jsem si malou statistiku za prvních 5 dnů února 2015. Není to moc, já vím-máte-li čas nebo chuť babrejte se v hlubších datech. Nuže. Za tu dobu bylo celkem 35 majlů- to máme prakticky 7 denně, že, jak by pravil  Sobota Luděk. 
 Z toho 8 politických regulerně označených +++. Další nijak  neoznačené 3 byly mimo mísu (čili T14 i když zde to je právě sporné, co koho zajímá a čemu rozumí :)) 
Můj dlouho již neviděný přítel KučeRAS přeposlal na trasovní poštu 9 majlů.  Suma sumárum, za prvních 5 dnů únorových LP 2015 bylo z 35 majlů  celých 8 majlú  týkající se okřížkovaných politik.
Prostě si nemyslím, že by to bylo s tou presentací  politických názorů tak tragické.  
Samozřejmě, píšu to z hlediska člověka, který si tam sám, sem tam  trochu přisolí. 
Pokud máte ještě chuť mě číst, tak budu chvilku pokračovat.
Na Neviditelným  Psu napsal jistý Luboš Smrčka článek Tři znaky pravé lumpenkavárny-viz odkaz.
 http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-tri-znaky-prave-lumpenkavarny-fjd-/p_spolecnost.aspx?c=A150130_230039_p_spolecnost_wag
Ten Smrčka má blog na němž si můžete udělat o jeho názorech představu:
http://lubossmrcka.blog.idnes.cz/
Je to docela zajímavé a místy to vystihuje diskusi na T14 (pozor-včetně mě).
Např. Chudák Leoš ve SPASu zvaný Boro, který podepsal petici proti transatlantické smlouvě a nedočkal se žádné reakce.  Nedivím se, bylo to složité, a navíc v angličtině a to  těžké angličtině (já třeba ač anglicky skoro nerozumím jsem nerozuměl vůbec, Zvlášť 6 let starým argumentům :-))
Ale abych to vedl k závěru.
Říkám POZOR,POZOR.
Trasa je sice snad nadpolitická ale určité názory snad přece jen zastává. A i když je zde občas agilní zastánce jedné linie (myslím Jiskru- neb j jsem pro adresnost,) tak pokud to někomu vadí ať napíše opak (i když si sám myslím, že to Jiskra přehání- ne každý s ní musí souhlasit, o zájmu nemluvě-promiň Jiskro).
A vy Pražácí (a bráním se použití jistého pejorativního výrazu), uvědomte si, že my na vsi ty Pražské kecy čteme rádi (alespoň já),  a že nám rozšiřují obzor  a to myslím vážně. A proto volám!
Naopak! Pište víc   politickejch (a jinejch ) keců. Je přece normální, že s nimi někdo souhlasí a někdo ne!
A ten kdo to nechce číst , tak se (omlouvám se) snad neposere a ať to teda nečte! Tolik toho zase není  A víte jaká by to byla jinak nuda, kdyby bylo fšecko vo lístkách a odvozu pražáků na Stezku? Co my venkovani, kteří máme bohužel možnost se zůčastnit (a s radostí)  jen zřídka.  Házíte nás pře palubu i politicky!
K čemu Vás pak vlastně číst (až na Zuzanku).
Zeptejte se našich medicínsky vzdělaných kolegů a zvláště pak našich dušezpytných profesorů co na  to psychologie psavců bez nichž by na majlu vlastně nic nebylo :-).
Vždyť jde o to, dostat SVŮJ názor do širšího povědomí. Na uzavřeném okruhu už by to nikoho nezajímalo. A Vás (i mě,) to jen obohatí, vy blbečci  (to nepřesně cituji Ivču Slavíka-já bych si to říct netroufl :-). 
Shrnutí:
Ano. Nepište mimotrasové věci na Trasový e-majl. My venkovani budem vědět hovno čím žije Matička a majl bude nuda.  Proč?
Protože já už sem pak taky psát nebudu moci neb mé věci jsou více méně mimo :-))
Jak chcete-je to vaše rozhodnutí (Ach jak velký básník to ve mě umírá-to řekl Nero-vite kdo to byl ? :-))
Nesnáším autocenzuru a navíc s postupující stařeckou demencí (co si budem povídat Alois je Alois) nejsem schopen rozeznat, co je T14 a co politika (tedy ta čistá)).
Stejně milý Vláďo nevěřím, že se počet žádostí o vyřazení ze skupiny nějak závratně množí. 
Marxisticky jsem Ti osvětlil Tvé zvolení, a mrzí mě, že musím opět připomenout tu dobu, kdy se množily žádosti pracujících vo fšechno možný,  leč praví pracující nic nežádali alébrž naopak.  A tak  tímto vyzývám všechny, kteří se chtějí odhlásit z Trasové pošty , ať mi to osobně napíší (tarasuk@seznam.cz) pokud si to netroufnou napsat na trasový maIl, z něhož se jinak chtějí odhlásit.  Rád bych si to s nima vyříkal "voko-voko" až se uvidíme "face to face". Třeba mě přesvědčí. Ale předem říkám, budou to mít těžký-budu je ukecávat  ze fšech sil :?-). Jinak  bych totiž musel říci: Je ne suis pas T14- mais je suis Charlie, helas. Káča Vávrů, Vám to , co neznáte francouzsky přeloží. 
Stejně si myslím,... no nic. 
Já jsem sestavil na závěr následující kravinu z mého oblíbeného Sokrara a Voltaira:
Vím, že já nic nevím a myslím, že ani Vy nic nevíte ale vždycky budu hájit vaše právo o všem kecat, pokud mne necháte dělat totéž.
 . TAK.
*RMV*
SPAS
PS. Polehčující okolnost:PŘI PSANÍ TÉTO BLBOSTI JSEM VYPIL 2 PIVA A 3 RUMY-PROMIŇ kOZAJDO :-)))
A teď k tomu šéfovu zástupci.
PPS
Víte voněkom lepším na zástupce šéfa než je Zuzanka Vlachů? 
Vona sice na fotkách furt sedí, ale až vstane, tak mne zabije. No, snad to přežiju :-)))
Akorát by to chtělo vymyslet nějakej důstojnej titul neb Šéf by měl zůstat Šéfem a Mohamed Jeho prorokem :-
PPP
Já jsem tak chytrej :- ale ukecanej.-co s tím-taky mě zabijete ? ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    pá 6.2.2015 6:59 – LuČa – Trasová pošta
Ahoj,
jak tak koukam, TAK me asi Rosta v noci predbehl... Patrim mezi tu 1/2 vesnicanu, kteri navic maji dostatek casu na mazani a ty kterych se to asi i tyka...
1. Chci te Lado ubezpecit, ze na FB skupinu tech, co "spolu simpatizuji" mame a nejmin 1/2 konverzace probiha mimo stranky T 14...
2. Na provozovani a komunikaci "nasich T 14kovych + TAKovych" stranek si jaksi i financne prispivame...
3. Naopak bych navrhnul, aby si spratelene duse vytvorili "skupinu TURASOVOU".. ..Nas na vsi vetsinou nezajima, gdy a gde je basket a nejaka rasovni pijatika, maximalne bych TAK prijel na masopust....
4. Na tom omezeni VEREJNE diskuse primo na autora prispevku neco PRAVDY je...
TAKze asi te nepotesim, ale NESOUHLASIM protoze zacinam mit ve svych letech v kodech, pinech a heslech na prihlasovani neskutecnej gulas a gdyz si to napisu na papirek, nebo do notesu, stejne ho v pripade potreby nenajdu.... A jak pise Michal, prihlaseni na T 14 "rozumim a zatim zvladam"...
Zdravi Ludek.
    pá 6.2.2015 9:59 – JiJi - Trasová pošta-nezapomeňte si přečíst!!!
Ahoj,
sice nepadlo mé jméno, ale přesto chápu odkud vítr vane. Není to poprvé, že když docházejí argumenty, začne se volat po „regulaci“. To je jen takový eufemismus pro slovo cenzura.
Protože některé zprávy posílám jen „vyvoleným“ – vlastně většinu, a protože pokaždé, když ojediněle zavítám mezi lidi, nebo někoho potkám v metru zjišťuji, že lidí, kteří tyto zprávy čtou je víc než bych myslela, posílám dnes tento odkaz všem.
Tenhle web je naprostá výjimka ve mnou sledovaných mediích. Není totiž jasné, kdo konkrétně je člověk, který stránky provozuje. Ale po ročním sledování vím, že pečlivě prověřuje každou zprávu, loví v německých zdrojích, což mi vyhovuje a pokud se někde zbodne, neváhá okamžitě přiznat chybu.
https://vlkovobloguje.wordpress.com/
obsahuje překlady z ruského i ukrajinského tisku, komentáře autora, hlášení opolčenců i ukrajinské armády, odkazy na fotografie a videa. Je to dlouhé a ani já nemám čas číst všechno. Ale i při letmém sledování si uděláte celkem realistický obrázek.
A napište mi, jak se vám to líbilo.
A aby nebyla mýlka – tenhle „vlk“ se hrdě hlásí k tomu, že je Havlovec a pravdoláskař. No ale do Prahy to má daleko a tak je poněkud pomýlený …
Jiskra
PS. Pochopitelně ji mi známo, že obě strany umenšují vlastní ztráty a zveličují ztráty nepřítele. A naopak nadsazují vlastní úspěchy a neúspěchy protistrany.
Jako člověk, který se ustavičně hrabe ve starém tisku, obdivuji třeba německou armádu, jak ještě koncem roku 1944 hrdinně vítězila všude, kde se dalo ?
Ale čemu nerozumím, proč česká televize sice odvysílá zprávu o evakuaci civilistů, ale střihne to zrovna v okamžiku, kdy ti lidé vzkazují do Kyjeva „chcípni Porošenko“.
A z Rosťova odkazu na NP si přečtěte třeba tohle
Příslušník lumpenkavárny bude do nekonečnosti hovořit o nedělitelnosti lidských práv a jejich universálnosti. Aniž by kdy v ruce měl Deklaraci nezávislosti, bude hovořit o svobodě a právu každého na tento výdobytek. Podepíše jakoukoliv petici, která se bude tvářit jako akt boje za svobodu kohokoliv, v kterékoliv zemi a kdekoliv na světě. Bude opakovat po Johnu Stuartu Millovi, že „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého“. Jenže on bude vždy tím druhým a to tak dlouho, až jeho rozpínavá svoboda udusí svobodu všech okolo. A pokud mu to nebude stačit, vytasí veřejný zájem, za který prohlásí své priority a své postoje.
    pá 6.2.2015 11:16 – LeJa – Trasová pošta
Hola,
zcela chápu šéfa a připojuji se. T14 není spolek ustavený k politickým diskusím. Diskutéři nechť si vytvoří vlastní platformu.
Dnešní den můj názor krásně potvrzuje. Šéf - autorita, kterou alespoň já rád respektuji, žádá a Jiskra hned kontruje 2mi/a? příspěvky. To není normání, Uďo!
Řešení - uvalení sankcí na zasilatelé politických příspěvků. Jakých? Nevím, ale rozhodně tfrdých. A konstruktivním řešením by bylo utvořit podmnožinu ze <ctrnactka@googlegroups.com>, kde by se političtí diskutéři vyřádili. Já sám bych si dovedl představit dejme tomu 10 lidí, se kterými bych rád diskutoval. Konečně, co má taky důchodce dělat, když neví, jakým způsobem se prezentovat jako člověk mimořádného rozhledu, že?  
Ostatní témata - kultura, odkazy na zajímavé akce, místa, výstavy, vtipy, zejména erotické od MM, atd. nechť klidně zůstanou, z mého pohledu rozšiřují obzory.
    pá 6.2.2015 14:22 – MáDa – Trasová pošta
A není dobré se rozdvojit? Na jedné jedné adrese si přečíst kdo koho vezme  autem na naší stařeckou akci, podívat se na vnoučata a na druhé si přečíst Rosťu Malého vola, jak z nás dělá Velké voly? Mě se  líbí skoro vždycky. Podle nálady mě zajímá obojí. Kdybych se nerozdvojila, s mojí profesí, nedopracovala  bych se penze.
Mám děs z některých výlevů  hysterie, Ivane Vávro, Rosťovy myšlenka překrucuješ aTy Ijarene jsi na něho ( myslím Rostˇu ) zvědavý a jistě budeš dolejzat. Možná by se zapojili i jedenáctí, kteří mají konkrétní názor  např. na Norsku, nebo na čínské námořníky v Řecku ( to je zajímavé, Chapadlo, to jsi vydedukoval, nebo vyčetl?). Končí to však na odkazování chytrých článků jiných.
Z obou směrů by se dalo střídavě  poblít. Pošle-li někdo foto jak vnoučat žeroucích  těstoviny a o politice nemám zrovna námět.
    pá 6.2.2015 15:24 – ZdeHá – Trasová pošta
To se, panečku zašťouralo klackem ve vchodu do vosího hnízda!
A hle, hle, ukázalo se, že ty potvory vosy mají ještě jednu záložní díru, ze které se vyrojily a bodají kolem sebe!
A každé to bodnutí jsem si se zájmem přečetl.
Avšak vážně - jako latentní katolík jsem pro křížkování!
Jen to důsledně dodržovat! Kromě povodní se zde na venkově nic neděje a já se přiznám, že si se zájmem přečtu, co hýbe Stezkovním hnutím, ať to má křížky vpředu nebo vzadu.
Avšak kázeň je nutno dodržovat, v tom má Šéf 100% pravdu.
Stran kandidatury Zuzany na Šéfa trasy 14 - jsem pro, ani před volbami nemusí vařit guláš.
Jen jestli jí zbude čas na organizování vycházek a sepisování komentářů z hospod a jiných akcí?
Domnívám se, že v tom je NENAHRADITELNÁ!
Ostatně Zuzano, nechceš své komentáře vydat jako Sebrané spisy?
Byl bych vděčným čtenářem!
Všechny zdraví z venkova
    pá 6.2.2015 17:22 – KaKu – Trasová pošta
Milá Marinko,
jsem velmi rád, že jsi přišla s myšlenkou, kterou jsem propagoval opakovaně již leta. 
Bohužel z toho téměř zaručeně opět nic nebude.
    pá 6.2.2015 22:42 – Chapadlo -  Trasová pošta
Hola!
Zatím nikdo nepoložil zásadní otázku. Kolik je na Trase 14 pražáků a kolik venkovanů? Tedy kdo je většina a kdo je menšina?
Sám už se dlouho počítám k venkovanům - tak jak je chápu já...
    po 9.2.2015 0:01 – FrOu – Trasová pošta
Milí diskutéři!
Jediný způsob, jak omezit tyto emailové bouře je!!!!!............zpoplatnit to. Nedovedu si sice přesně představit, jak by se to dělo, ale promovaní inženýři, prostě hlavy študované, by na to jistě přišli a představa, že by v trasové hospodě probíhaly emailové griotkiády, mě blaží, ačkoli jsem se již dal na lepší cestu (nemůžu požívat alkehol). A možná by se také zlepšila trasohospodnost....
       Váš chcípák Franta
    po 9.2.2015 1:01 – JaVor – Diskuze v čtrnáctkové grupě
Vážení,
 jsem docela zaskočená tím, jak se někteří do Vládi pustili, a většinou ti, kteří píší zhusta. Naprosto souhlasím s jeho apelem na soudnost při rozesílání zpráv.
Žádost o umírněnost v psaní emailů zaslal Vláďa na popud mlčící většiny, která si o literární potenci některých jedinců jen špitá při společných setkáních, a taky na můj popud, neboť jsem referovala, že se další dva kamarádi chtějí z grupy odhlásit, celkem je jich již pět.
 Trocha statistiky – poprvé se diskuse o množství rozesílaných emailů rozpoutala v dubnu 2009, pak v květnu a na podzim 2010, dále v říjnu 2011. V květnu 2012 byl žádán TURAS, aby se umírnil, do mladší historie jsem se nedívala, neboť jistě již sami víte.
Po bouřlivé diskusi v zmíněných obdobích pak emailů na čas ubylo, ale vždy jen na čas.
Někdy v roce 2010 hrubost a situace gradovala tak, že Karel založil diskusní skupinu. A hle, co se stalo! Těm cca deseti lidem se nechtělo diskutovat mezi sebou, skupina zašla na úbytě. Jak je to možné?
Od roku 2010 do dnešní doby mám ve vyfiltrovanné křížkové složce téměř 3000 emailů!
Musím zde napsat, že vytvořit filtr na +++ není zas tak účinné, neboť počítačové prostředí neumí úplně rozeznávat tyto a podobné znaky. A tak do filtru leckdy spadne třeba zpráva o Stezce, kde Vláďa umocňuje důležitá oznámení třemi vykřičníky či otazníky.
Ráda si přečtu zprávy z venkova ze všech koutů republiky, ale ty přichází velmi sporadicky. Ovšem kdyby přicházely denně, nevím, zda bych je stíhala číst.
Například 5. února mně přišlo 43 emailů, z nichž téměř třetina byla k nějakému vyřízení, tedy nejen přečíst a odpovědět, ale i zabývat se a vyřídit žádost či oznámení. Nemám doposud přečtené některé emaily až z října 2014, protože zkrátka nemám časovou kapacitu a při té spoustě pošty opravdu někdy může zapadnout důležité sdělení. Mnohdy nezbývá ani čas na odepsání těm, kterým bych rozhodně napsat chtěla.
Ráda si přečtu i pár zajímavých úvah či odkazované články týkající se politického dění, nebo nějakou „blbinu“, která provětrá hlavu.
Hromada politicky zaměřených emailů, která přichází, rozhodně nereprezentuje „pražské kecy“, spíše názor agilního zastánce jedné linie. A mnohdy v textu vidím ifčův slogan: „Čtěte, blbečci!“ Když už tedy někdo opravdu musí… Pročpak si nedá práci s tím, aby poslal obapolné názory? Ale o to tu vlastně nejde, tady jde o to množství emailů.
V případě, že určitý email vyvolá veřejnou diskusi, a to většinou nevyvolá, protože se případní diskutéři bojí přinejmenším okřiknutí nejen od spouštěče nadhozeného téma, mnohdy diskutér degraduje názor oponenta větami „To snad nemyslíš vážně!“ „Probuď se!“ apod.
A proč to všechno? Aby pár jedinců exhibovalo a většina mazala a mazala a mazala. Tady by měla skončit akademická svoboda a měla by nastat odpovědnost. Mimochodem, v TAKové hromadné korespondenci je zasílání politicky zaměřených emailů demokraticky zakázáno.
 Kdybychom měli přispívat na provoz a komunikaci čtrnáctkových a TAKových stránek, nedoplatili bychom se! Čtrnáctka platí pouze za hosting na serveru a za jedinečný název své domény. Hromadná korespondence s tím vůbec nesouvisí. Poplatky za TAKové stránky hradí sám TAK.
 Takže, patříš-li ke skupině, která má dostatek času a potřebu diskutovat, založ si v adresáři svého emailového prostředí skupinu a diskutuj o politice s lidmi, kteří o to opravdu stojí. Vím, že tak někteří již dávno učinili a jsou spokojeni. 
Kdosi zlehčuje schopnosti kamarádů na vytvoření filtru v poště, ale sám asi neumí vytvořit skupinu adres ve svém emailovém prostředí? Naučím tě to, chceš-li.
 Prosím tedy notorické diskutéry a TURAS o sebereflexi a umírněnost.
    po 9.2.2015 11:07 – ZuVla – Jak já to vidím
Ahoj všichni,
myslela jsem, že budeme kandidáty na vice-šéfovství řešit až zítra v hospodě, ale aby bylo jasno, raději napíšu už dnes. Děkuji Kudysovi a praesidentovi SPASu Rosťovi M.V. za názor, ale. Všem je jasné, že šéfovství nepředstavuje jen více či méně viditelnou organizaci života Trasy, ale taky reprezentaci navenek. Za svou osobu mohu říct, že vyplňování Excelu zvládnu, i když přihlašování lidí, kteří pak na Stezku nepřijedou, zatímco přijedou ti, co se nepřihlásili a ti co přijedou, odjedou jindy, než nahlásili, bych zkousávala jen se skřípějícími zuby na rozdíl od stoického klidu našeho šéfa. Jenže už od první třídy vím, že recitovat básničku před nastoupenou třídou je pro mě nepřekonatelné utrpení. A vice-šéf má být schopný zaskakovat ve všem.
Takže, jak já to vidím. Vidím před sebou člověka, který dokáže svědomitě a spolehlivě dělat úředničinu a zároveň v případě potřeby přednést před širším plénem smysluplnou řeč hodnou slovutné Trasy 14. Je to Zdeněk Větrovec. Pevně věřím, že Vláďa zůstane šéf, na schůze TAKu bude muset chodit TAK jako TAK a určitě nebude přetěžovat svého vice-šéfa nějakými časově nezvladatelnými úkoly. A taky doufám, že budoucí druhá dáma Trasy 14 nebude klást sveřepý odpor. Miládko, prosím.
    po 9.2.2015 12:16 – PaTi – Trasová pošta
Ahoj kamarádi,
ty adresy, ze kterých nečtu rád mám vyfiltrované,takže vlastně ani nevím o čem je přesně řeč.Nepřátelé lumpenkavárny-Turasu to mohou jednoduše učinit také,Turas se nebude kvůli čtrnácce mírnit.Vyfiltrované adresy mají  tu nevýhodu,že z těchto adres se ke mně nedostavou ty potřebné zrávy-třeba žádost o spolujízdu na akci,atd.Také mám zvlášť adresu do práce a zvlášť čtrnáctkovou a tak čtu  čtrnáctku jen,když je čas nebo potřeba(moje)-to zas pro ty zahlcené.
Přesto se přidávám  k proudu,který trvá na tom,že tato pošta není určena pro politickou diskuzi a obdobné.Není třeba vyhledávat spory a těžko přesvědčím někoho,že nemá pravdu(samá silná osobnost kam dohlídneš) .
Ti co již nedělají nebo mají v  práci čas mohou posílat své názory přímo svým známým protivníkům (diskutérům)a já si pak filtry rád odstraním.
    po 9.2.2015 12:44 – KaKu – Trasová pošta
Pavle, a jak se dozvíš, že ti, které jsi odfiltroval, již nezlobí? Není to trošku nelogické?
    út 10.2.2015 9:50 – LeJa – Spanilka do Plzně
Hola,
ctěná T14 projevila ústy některých členů zájem o výlet do Plzně, letos evropského města hlavního města kultury.
Beru to vážně a informuji.
Včera jsem se stavěl v Íčku - je možná komentovaná prohlídka města + pro fajnšměkry např. Loosovy interiéry či jiná místa, velká synagoga má ovšem v sobotu sabat tedy je zárva, že? 
Dozvěděl jsem se, že by bylo vhodné termín sdělit ca. 1 měsíc dopředu.
Výlet lze s výhodou spojit s akcemi 2015, viz
 http://www.plzen2015.cz/
 Dále je možná uskutečnit i cyklo - okolí je malebné, hospody i minipivovárky jsou, další info možné na http://www.cykloradka.cz/plzenskonakolecz.html 
 Tak vidíte, že to jde i bez politiky.
    út 10.2.2015 12:05 – šéf – letní cyklo – Dánsko
Cyklistice zdar, čtrnáctkové zvláště,
letos to nešlo tak rychle, jako loni, ale i tak už musím hlásit plný stav.
Jen doufám, že jsem zachytil všechny přihlášky. V příloze posílám seznam, kdo jste se přihlásili, tak se prosím podívejte, jestli tam jste.
Až budu mít podrobnější informace o konkrétním a definitivním programu, tak je pošlu (samozřejmě už jen přihlášeným, nikoliv na celou grupu, že).
    st 11.2.2015 12:31 – ZuVla – Ad Výtoň 10.2.2015
Ahoj všichni,
jestli si vy přespolní myslíte, že jsme včera něco v hospodě vyřešili, tak nevyřešili. Ale zato nás bylo hrozně moc, co jsme chtěli řešit. A vo tom to je. Jestli budeme řešit déle, tak se mohu těšit, že budu v hospodě vídat IvČe, JaVora, Inženýra, Allu, Vencu Hr., obě Věry, Alenu P. a další a další, kteří naše běžné kecy v normální hospodě ignorují. Tak zase příště, v úterý 24. února - on už šéf vymyslí nějaké nosné téma.
Na pátek, kdy je v Malostranské rychtě od 19:30 FUTURAS bál, vás přemlouvat nebudu, ale v neděli bych byla ráda, kdybyste přišli. Čekají nás Posedlosti "Z Hanspaul City až do Rocky Mountains". Sraz je v restauraci Bořislavka nad bývalým kinem. Dojedete tramvají 20, 26 do stejnojmenné zastávky a poté podejdete Evropskou třídu za konečnou autobusů. Oběd je od dvanácti, ostrý start ve 13 hodin.
V úterý 24. února je hospoda na Výtoni.
A v neděli 1. března nás zve Jarda Pařízek na Modré synkopy. Výjimečný je nejen den v týdnu, ale i místo konání. Synkopy budou hrát od 19 hodin v legendární Malostranské Besedě.
    st 11.2.2015 20:57 – šéf  – T14 – akce
Ahoj všem,

mám na srdci, ne šelest /alespoň zatím), ale několik věcí, vlastně tři věci, a protože spolu vůbec nesouvisí, tak pošlu každou zvlášť, aby těch e-mailů nebylo málo (údajně si prý na jejich množství někdo nedávno stěžoval :-)).
Takže nejdříve k akcím a to TAKovým (to, co nás čeká na Čtrnáctce, vám už nastínila Zuzana):
v pátek 10.dubna se koná TAKový bál, pořádá ho Trasa 26 a bude ve stylu "TAK bude cirkus" a celé to bude v Masarykových kolejích. Kdo tedy má zájem, dejte vědět !!! (Čtrnáctka vždy na bály chodila !?)
8.-10. května pak bude již 30. půltá Stezka, letos to bude v okolí Mariánských lázní, hlásit se můžete elektronicky a to na  www.takpraha.cz
první červnový víkend by mohla být opět jedna v minulosti docela úspěšných akcí: "Cesta jenom tam" tj. výlet motoráčkem Hurvínek s pivem na palubě někam po kolejích. Koliduje to sice s trasovou akcí v Milíčevsi, ale kdybyste měl někdo zájem, napište tradičnímu organizátorvi akce - Ivanu Fridrichovi (ivan.fridrich@post.cz). Akce se bude konat, bude-li dost zájemců.
A to je v tomto e-mailu vše. Vlastně ještě ne. Pokud půjdete tuto neděli na vycházku na Hanspaul City, vemte si s sebou skleničku (nebo alespoň umělohmotničku). Proč? Prostě jen TAK.

    st 11.2.2015 21:26 – šéf – Nové vedení Trasy
Ahoj všem (po druhé, tedy vlastně ne po druhé, jako ráno nebo odpoledne, ale podruhé, jako podruhé),
Zuzana o tom v dnešním referátu ze včerejší hospody nenapsala (jen nastínila).
Včera jsme (mimo jiné) také debatovali o novém šéfovi (šéfové) či vicešéfovi (vicešéfové) Trasy, a to ne ledajaké Trasy, ale přímo Čtrnáctky.
Někteří mé zadání domácího úkolu vzali opravdu vážně a padaly návrhy různé a rozpoutala se i debata (která byla zřejmě pro některé poněkud vyčerpávající, že i během ní kolbiště opouštěli). Abych to zkrátil a nenapínal ....... 
rozhodnutí nepadlo, nicméně vykrystalizovaly tři návrhy, pokusím se je popsat tak, jak jsem to pochopil (řazení je čistě náhodné):
1. něco jako kolektivní vicešéf s cca třemi členy v čele s JaVor a Ivče (pozor! ne Ivčou !), který bude operativně úkolovat schopné, ale málo asertivní nebo málo komunikativní jedince
2. nový šéf v osobě Michala Martiny
3. nová šéfová v osobě Lenky Hnízdilové
a ve všech třech případech s mým právem do všeho kecat (ano, zřejmě brzy budu na zabití).. Ostatní navrhovaní, návrh striktně odmítli.
Uzavřeli jsme to s tím, že nic ještě není uzavřené a ještě se o tom bude jednat.
Takže, tímto to vám dávám na vědomí, zejména venkovanům, aby věděli, co tady v matičce Praze pečeme a také do toho mohli kecat.
Trasa je přece všech, že. 
    st 11.2.2015 22:23 – ZdeHá – Nové vedené Trasy
Venkov děkuje za zprávy o dění ve Stolici!
Neodpustím si ale jednu poznámku k šéfovi - prošel jsem několika organizacemi, některé se snažily o kolektivní vedení (zvláště po sametové revoluci), ale moc se to neosvědčilo.
Jak jsem to pozoroval od roku 1972 (ježíši, je to vůbec možný?), naše 14tka tak dobře prosperuje právě proto, že jí velí diktátor (v tom pozitivním slova smyslu!) pevnou rukou a jeho slovo je zákonem.
Žádná demokracie!
Vojna sice stála za ....nic, ale některé vojenské zásady lze přenést i do civilu.
Jako třeba: "Velet může jenom jeden, třebas blbě, ale jen jeden!"
    st 11.2.2015 22:28 – šéf – Trasová pošta
A do třetice ahoj všem ( a dnes už naposled),
o víkendu jsem byl na Spanilce, v pondělí jsem jsem se vším prokousával a včera jsem byl v hospodě, takže se pokusím nějak reagovat na reakce až dnes. 
Mohu být již stručný, neboť dost toho za mne už napsala Jana.
Poctivě jsem všechny reakce přečetl  a musím říci, že jsem z toho hodně smutný (teď bohužel nežertuji). No nic. 
Ale také jsem smutný i sám ze sebe, protože jsem vlastně nenapsal úplně přesně to, co jsem přesně chtěl.
Chtěl jsem vlastně říci, že hlavní problém není ani tak v tom, co se posílá (i když někdy také a někdy i dost velký), ale v tom množství (zejména, když si někteří stále pletou tačítko "odpovědět" s tlačítkem "odpovědět všem").  Je také sice hezké označovat "jinou poštu" křížky, ale když ono někdy v té "křížkované poště" je zajmavá úvaha, či zajmavý odkaz, ale někdy zase naprostá šílenost..... , takže jen tak šmahem odfiltrovat všechny křížky, to také není řešení .....
Pokusím se to, co jsem vlastně měl na mysli, znovu a přesněji shrnout do několika následujících bodů:
- nevadí mi posílání zajímavých odkazů, byť nesouvisejících s Trasou, 
- vadí mi však posílání odkazů, ze kterých čiší propagace vlastního (politického) názoru (na cokoliv)
- nevadí mi posílání zajímavých (krátkých a hlavně vtipných) úvah, 
- vadí mi však předlouhé, únavné úvahy a hlavně pokusy o rozbor "žhavých světových událostí" a následná debata "zasvěcených"
- nevadí mi posílání zajímavých věcí (fotografií, prezentací ..)
- vadí mi však posílání čistě rodinných fotek bez jakéhokoliv vztahu k dění na Trase
- nevadí mi vlastně posílání čehokoliv zajímavého
- prostě vadí mi posílání věcí nesouvisejících s trasovým děním, nad kterými se odesílatel alespoň trochu nezamyslí, jestli se náhodou nejedná o věc, která může zajímat jenom jeho, či jen pár dalších jedinců
Zkrátka (jak už také napsala Jana) - SEBEREFLEXE A STŘÍDMOST (a také trochu nadsázka a vtip), toť hesla čtrnáctkové grupy !!
Příjemý zbytek večera nebo příjemný den nebo co sami chcete.
Vláďa R.
Jo, ještě něco - zdravím všechny své přisluhovače !!
    čt 12.2.2015 17:38 – Kestř – Trasová pošta
Co vyvádíte,děti moje!!
Udělám ťuk,ťuk a co nechci číst,vymažu.
Omlouvám se,že reaguji se zpožděním.
Zcela souhlasím se ZuVla. JSV je skvělej,úctyhodnej a ...
Krásnej den vám všem přeje máma kestřa
    út 17.2.2015 9:16 – ZuVla – Historické Posedlosti
Ahoj všichni,
zhodnocení vycházky do Rocky Mountains ode mne ještě nečekejte, neb se zatím vzpamatovávám z vypití většího než velkého množství šampusu. Ale nedalo mi to a doplnila jsem na web, (i když nejsem zcela jejich autorem) dvě Posedlosti, které do Pražských posedlostí právem patří, a sice "ŘEV-ŘEŽ aneb Dobytí Řeže slovutnou Trasou Čtrnáct dne 14. června 2008" (neboť jsme Řež dobývali průjezdem přes Prahu) http://usedlosti.ctrnactka.net/pos09b.htm
a výlet družstva DOPIČI "Na kole kolem Ruzyně" s vlastivědnou přednáškou samotného šéfa viz http://usedlosti.ctrnactka.net/pos15b.htm
Tak jestli máte chvilku času, hezké počtení!
    út 17.2.2015 20:16 – IvPr – Smutná zpráva
Vojta a Vítek Kociánovi se na mě obrátili s prosbou, abych Vám všem řekla, že dnes zemřela jejich maminka Gábina Kociánová.
Poslední rozloučení je v pondělí 23.2.2015 v 10:00h v krematoriu Strašnice, Malá obřadní síň.
    st 25.2.2015 9:26 – ZuVla - Ad Hans Paul City a Výtoň 24.2
Ahoj všichni,
včera byla zdánlivě úplně normální hospoda. Šéf se bavil s klukama, my holky s holkama a s Judy, která se přijela ohřát z Chicaga do Prahy. Jen úloha Pažouta v dějinách hospod se mění. Jako poslední přišli do hospody Součkovi a Provázkovi a to dlouho, dlouho potom, co Ivan odešel. Jestli vy bláhoví z venkova, čekáte, jak dopadlo hlasování, tak nedopadlo. Jen se tak šuškalo a Věra nám do toho šuškání vyprávěla historku o Františkovi s podvazkovým pásem.
Dobývat moje rodné Hans Paul City jsme začali rozvážně, obědem nad bývalým kinem Bořislavka a pod malbami pana Pivovarského. Pak už jsme začali sledovat, jak se i na Hanspaulce časy mění a střídají partaje.
Režiséra Menzela odvezli z domu v kočárku, aby se do něj mohl nastěhovat Ivan Hlas společně se špiónem a spisovatelem Procházkou. Štrougala ve vládní vile vystřídal premiér Klaus a když továrníku Čadkovi z majora Zemana znárodnili procovskou vilu, nastěhoval se do ní miliardář Kellner.
Po hotelu Praha zbyly už jen bagry a po dřevěných pavilónkách, kde se u profukujících oken střídaly děti v bundách s dětmi u dveří a kamen, aby byly stejně nemocné, taky není ani stopy. Už i Houtyš se dočkal pamětní desky. Zavzpomínali jsme na legendární hanspaulské skupiny a hned se legendární František, zakladatel Bluesberry, v zastoupení Věry ozval a dorazil(a). Ondřej Hejma se při odhalování nad textem ušklíbal, každopádně je jisté, že iniciátorce pamětní desky paní Beránkové jsou kompoty rozhodně milejší než svobodomyslní umělci. Nový majitel TAKu měl takovou radost, že získal pravomoce na objednávání propisek, že bouchnul na oslavu šampusy. Na Hans Paul City je nejen nejkrásnější ráno, ale i líné nedělní odpoledne.
Pak už jsme se podívali, jak se  v jedné ulici popasovali s domy žák Corbusiera a architekt Linhart. Dvě navštívené kapličky jsou krásně opravené, ale za tu třetí, kterou zboural v rámci brigády soudruh Vaněček, nás pánbu potrestal. Místo ní vyrostlo obrovské monstrum. Ani Zlatnice už nepřipomíná výletní Šipkapas, kde Osman Paša radostně vítal pivuchtivé buršáky. A taky nám došlo, proč kanadský velvyslanec obehnal Dubový mlýn společně s rybníkem neprostupným plotem. Určitě chce v zimě na Dubáku individuálně trénovat Axel-Paulseny. Mezihospoda Jenerálka změnila od naší poslední návštěvy výrazně vzhled, dřívější tesco barák už nic nepřipomíná.
Podle Nebušického potůčku jsme vyrazili do pražské divočiny. Cestu nám ještě přehradily nějaké bezvýznamné usedlosti a americké sídliště, ale Rocky Mountains jsou už opravdu, ale opravdu kousíček. Mistryně nedokončených vycházek opět nezklamala, a tak se nebušický lesopark a Skalisté hory musely obejít bez ní. Někdo kaňon překoná po laně, my si aspoň vystřelíme. Scházeli jsme ze Žabáku ztemnělými Nebušicemi a užili si v křivolakých uličkách ještě trochu romantiky s vodníkem a potůčkem, který zurčí, jen když jeho majitel myje auto. Nemůžu být lepší než šéf. Když bouchnul čtyři šampusy, vystřelila jsem v závěrečné hospodě U Žabáka jen třikrát. A Stáňa nám k tomu zopakovala pády. Nejvic se mi zamlouval ten poslední - sedmý: "S kým budeme chodit na vycházky? No přece, se Zuzanou!"
Jestli jste s námi na Hanspaulce nebyli, nevíte vo co go a chcete být v obraze, podívejte se na vycházku na webu http://usedlosti.ctrnactka.net/pos56.htm
A co nás čeká?  Tuto neděli (už je březen!)  hraje Jarda Pařízek & comp. v Malostranské Besedě na Malostranském náměstí. Koncert začíná v 19 hodin a vstupné je na Malostranskou Besedu překvapivě dobrovolné.
V pondělí 2.3. je vernisáž Kučerasovy bejvalky Heleny Šulcové. Fotila mizející Žižkov v osmdesátých letech. To by si obyvatelé Žižkova a přilehlých čtvrtí mohli ještě pamatovat. Vernisáž začíná až v 19 hodin a je v klubu Saturnin v Orebitské 5. Pojďte se podívat (viz příloha 2).
A taky nezapomeňte přijít do hospody v úterý 10. března na Výtoň.
Další vycházka je až za dlouho, ale stejně si přihřeju polívčičku. V pátek 10. 4. je TAKový bál, který organizují mladí. Tak to bude určitě cirkus. A pak v neděli 12.4.  je 57. posedlostní vycházka "Po stopách Blanických rytířů". Sejdeme se ve Střešovické vozovně (vzpomínáte, několik nadílek?), i když teď už hospoda patří Třem sestrám a jmenuje se stylově Na Staré vozovně.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
ROČNÍK 2015
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
SEZNAM ZPRÁV
0



 

 

© Čtrnáctka 2015