ZPRÁVY březen 2015
    ne 1.3.2015 13:01 – šéf – Letní cyklo – Dánsko 
Cyklistice zdar, té letní zvláště!
Přátelé, letní zájezd začíná nabírat konkrétních obrysů. V příloze posílám poslední stav přihlášených (už je to seřazeno podle normální abecedy) a také posílám (téměř) definitivní program. Předem upozorňuji, že vzhledem k tomu, že do Dánska se už asi nikdy takto nepodíváme, tak ho docela dost obsáhneme a tím to možná bude trochu náročnější, každý den budeme spát jinde (nebude to tedy taková úplná pohoda jako loni, kdy jsme spali jen ve třech kempech). A k tomu možná i vyjedeme na nejvyší bod Dánska (který má celých 170,86 m.n.m.)
Pokud by se někomu tedy nechtělo, dejte mi prosím co nejrycheji vědět. Slibuji, že příští rok to bude už zase pohodovější.
Už je březen, takže se, bohužel, přiblížila i nutnost zaplatit zálohu. Ta je letos ve ve výši 4.700,- Kč a platit ji můžete až do konce března. A opět bankovním převodem (a jen převodem !) na trasový účet: č. 2500228174, kód banky 2010, variabilní symbol: 1514xx (jde xx je opět dvojmístné číslo u vašeho jména na dnes zasílaném seznamu: 01, 02, .... 14,...27,...), takže např. já s Natašou  máme  v.s.:  151430.
Prosím nepoplést, zvláště pokud neplatíte z účtu, který je na vaše jméno. A pokud budete provádět platbu za více lidí (kromě zákoné manželky či manžela), uveďte to do zprávy pro příjemce. 
Jen na vysvětlenou - 15 je letošní rok, 14 - už je to čtrnáctý cyklozájezd (vč. Pobaltí).
Doplatek pak budete platit někdy na přelomu června a července už každý sám (k tomu vám přijde pokyn od cestovky).
Příjemné předjaří.

DÁNSKO A JUTSKÝM POLOOSTROVEM NA KOLE
Dánsko - země stvořená pro cyklistiku. Ohromující kontrast bílých útesů ostrova MON a azurového moře, středověké katedrály a královské paláce v Kodani, rybářské vesničky, zámky a dávná královská města Dánska. Romantika dánských ostrovů i úchvatná příroda vnitrozemí Jutského poloostrova. Pláže a pohyblivé duny, pobřežní majáky i válečná opevnění. Archeologická naleziště vikingských osad.

PROGRAM ZÁJEZDU:
1.-2.den: Praha - ostrov Falster. Přes Německo do Dánska. Malebnými cyklostezkami podél pobřeží ostrova Falster. Sbírka „sporťáků“ a písečná pláž v Marielyst - krásné koupání. Kolem zámku Korselitse, rybářských domků a kostelíků do města Stubbekobing.

3.den: Ostrov Mon. Na kole ostrovem Mon: historické budovy ve Stege a romantický zámek Liselund a především lákadlo ostrova - úchvatné útesy v parku Mons Klint (přes 120 m vysoké). Středověký kostel Elmelunde Kirke s freskami, místní speciality.

4.den: Ostrov Sjaelland. Roskilde, Kodaň. Autobusem na ostrov Sjaelland. Středověká katedrála v dávné metropoli Dánska Roskilde (UNESCO) s hroby dánských králů a muzeum vikingských lodí z 10. století. Hlavní město Dánska - Kodaň s radnicí, královským palácem Amalienborg a zámkem Christiansborg. Přístav Nyhavn a Malá mořská víla.

5.den: Frederiksborg, jezero Esrum, Hornbaek, Kronborg. Největší renesanční palác Skandinávie - královský zámek Frederiksborg, umístěný uprostřed jezera Slotso na třech ostrovech. Na kole krátce podél jezera Esrum So a dále k mohutnému Hamletovu hradu - opevněnému renesančnímu zámku Kronborg (UNESCO). Autobusem přejezd po jednom z nejdelších visutých mostů na světě na ostrov Fyn.

6.den: Ostrov Fyn. Faaborg - Svendborg, volitelně ostrov Aero. Z Faaborgu podél pobřeží směrem na Svendborg s možností odpočinku na plážích. Volitelně výlet s koly na ostrov Aero: trajektem za romantickou cyklostezkou a krásnou přírodou na ostrov Aero. Na kole po ostrově do malebného městečka Aeroskobing s historickým jádrem. Dále centrum ostrova - město Marstal a zpět do Soby, trajektem zpět.

7.den: Jutský poloostrov. Jezerní oblast, Silkeborg. Autobusem přejedeme na Jutský poloostrov (poloostrov Jylland). Na kole na vyhlídku na jezera, řeky a lesy z vrcholku Himmelbjerget. Přejezd na ubytování v oblasti Silkeborgu.

8.den: Silkeborg, sever Jutska. Hirtshals. Dopoledne možnost prohlídky moderního Silkeborgu nebo případně cyklistika nádhernou přírodou kopcovité oblasti jezer Julso a Mosso. Odjezd ze Silkeborgu a přesun na sever poloostrova.

9.den: Sever Jutska. Hirtshals, Skagen, Grenen. Podél pobřeží nejsevernější části Jutského poloostrova s největší pohyblivou dunou Evropy Rabjerg Mile. Od kostelíku Tilsandede Kirke, zasypaného v dunách k bývalé rybářské vesničce Gammel Skagen a kolem německých válečných bunkrů k nejseverenějšímu bodu Dánska. Mys Grenen, majáky, romantika pláží a vřesovišť.

10.den: Lindholm Hoje, Ribe. Autobusem kolem Lindholm Hoje: archeologické naleziště viklingských vesnic a rozsáhlé pohřebiště z doby železné u města Aalborg. Přesun dále až k hranici s Německem. Večerní prohlídka nejstaršího města země, dávného královského Ribe: původní středověké jádro města s křivolakými uličkami, románská katedrála Ribe Domkirke a zřícenina hradu.

11.-12.den: Západní pobřeží - Romo - Praha.
Celý den na kole ostrovem Romo, ostrov ovcí, větrných draků a písečných pláží. Dále podél západního pobřeží s možností prohlídky města Tonder s katedrálou a domy ze 17.století. V noci přes Německo domů. Příjezd ráno další den.

Obtížnost: 1-2, doporučujeme MTB, (cross, silniční)
Délka tras: autobusem 3600 km, na kole: 0-400 km
Počasí: vzduch 19-26 °C, voda 16-20 °C
Odjezdy: Praha.

Termín : 29.7. - 9.8. 2015
cena v Kč: 14 390,-

V ceně je: doprava autobusem a mýta, přeprava kol, trajekt do Dánska, polopenze (polní kuchyně), 9x ubytování v kempu, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně není trajekt na ostrov Aero (volitelně - cca 250DKK/osobu)

    po 9.3.2015 13:51 – šéf – Zítřek a bál
Ahoj všem,
jen připomínám, že zítra je pravidelná hospoda na Výtoni, kde bych, mimo jiné, měl prodávat i lístky na TAKový bál (koná se v pátek 10.dubna, více o tom dovíte na www.takpraha.cz ) a kvůli bálu byl odložen o týden i Řevnický poklad!!
Bylo by tedy fajn, aby se Čtrnáctka také nějak ve větší míře společensky angažovala!! 
    po 9.3.2015 14:34 – PaTi – Poklad Řevnice 2015
SOBOTA 18.4.
Sraz v Litni, před budovou nádraží v 9 43 hod.
Vlak jede:  Praha hl. n. – 8:49, Praha Smíchov -8 57, Zadní Třebaň – příjezd 9:25, odjezd 9:31, Liteň příjezd 9:43 hod.

Program:
Vítání a objímání před nádražím.
Start honu na poklad od místa startu.
Předtím bude KPČ.
Trasa od nádraží Liteň do místa cíle cca 6 km. Terén mírně kopcovitý, silnice, cesty, pěšiny, louky, možná pole.  V cíli oheň, jídlo a pití z vlastních zásob – buřty, maso (?), hledání pokladu, poté bude nalezena občerstvovací stanice profesionální cca 3 km, zde povoleny pouze nápoje.
Následuje úprk na poslední vhodný spoj do Z. T. cca 1 km a do Řevnic, Fibichova ul. cca 1 km.
Zde obvyklé procedury spočívající zvláště v zahánění žízně, hladu, opět oheň, doufám hudba, zpěv…
Letos se musíme obejít bez kosočtverce.
Předpokládá se páteční účast mladých a části zkušených při ochutnávce, ladění a přípravě. Omezený počet karimatek, spacáků a postelí k dispozici.
S sebou nezapomeňte tužky (barvičky), dobrou obuv, kalhoty, hole, zuby, prášky…
Zpět do Prahy jedou vlaky po půl hodině, vždy 03 a 33, poslední v sobotu 23:03 hod. První ranní 04:33 hod.
Pozor! Některé vlaky vyjíždějí z Řevnic (přijede z Prahy a za chvíli jede zpět).
Pavel T. zve společně s B. M. Z. H.

    čt 12.3.2015 11:16 – ZuVla – Ad Celnice 10.3.
Ahoj všichni,
v úterý se příjemné předjaří v ulicích Prahy změnilo na Výtoni v drsné tropy.  Deštný prales vyrostlý z táců piv a vedra mi natolik zatemnil mysl, že si jen matně  pamatuju na lákání do cirkusového stanu, poměrně neúspěšné luštění Stezkové křížovky P+S+Z  a Lenku převlečenou za Kostrbu, která nám přišla vnucovat lístky až po zavíračce.
  Tak teď trochu srozumitelněji a popořadě. Ve středu 18. března hraje Martin Slomek a  jeho Deformace pecky ze šedesátých let na Slamníku. Od 20 hodin a za pouhou stovku. Hned ve středu 19. 3. je v Baráčnické rychtě od 20 hodin Josefská zábava. Za pouhou pajcku si v kultovním malostranském sále můžete poslechnout muzikanty z Kampy. Ti hrajou a pořád!
   V sobotu 21. 3. je první jarní den. Neobnovíme tradici otvírání jarních studánek a výčepů a nepůjdeme se na jeden den projít někam do okolí Prahy?
Zájemci ozvěte se, my se poradíme a něco vymyslíme.
  V neděli 29. 3. je další bezvadná celodenní akce - Pražské věže.
Zaplatíte sice 250 Kč, ale za tu cenu se dostanete na věže, na kterých byste v součtu zaplatili daleko víc a proniknete do míst normálně nepřístupných. Letos např. na věž katedrály sv. Víta, věž Novoměstské radnice, věž Petrské zvonice, do Muzea hlavního města Prahy, Betlémské kaple, Království železnic, Muzea Karla Zemana, Lorety nebo k Flekům.
Musíte se ale přihlásit a taky zaplatiit do 25.3. viz www.prazske-veze.cz
  A už jsme v dubnu. Po velikonocích je v pátek 10. dubna TAKový bál. Jde i náš šéf a jako principál tohoto cirkusu by rád neseděl u Čtrnáctkového stolu sám jako kůl v plotě. Hned v sobotu nato 11. 4. je Kampa střed světa s happeningem Plzeň v Praze. Tam bychom měli jet na podzim do DD, tak pojďte, ať víte, do čeho jdete.
  V neděli 12. dubna bude posedlostní vycházka "Po stopách Blanických rytířů", která začíná ve 13 hodin před hospodou Na Staré vozovně ve střešovické vozovně. Oběd je klasicky od 12 hodin.
A už jsem u XIVejtu. Kdy? No přece v úterý 14. dubna! Tentokrát na Jenerálce. Ti, co byli na vycházce z Hans  Paul City až do Rocky Mountains, už vědí - byla to mezihospoda (www.restauracejeneralka.cz). Co je nové,  je přístup. 14. dubna už bude prodloužené áčko, a tak vystoupíte na první nové zastávce na Bořislavce a pojedete jen jednu stanici busy 116, 312, 316, 356. Místo za paravány máme zamluveno od 18 hodin. Pro ty, co nemusejí v úterý do práce, je ještě jedna možnost. Můžete vyjet s velitelem Jirkou buď busem v 11:47 z Kulaťáku nebo vlakem (Masaryčka 11:40, nová zastávka Podbaba 11:48) do Roztok a Tichým údolím dojít do Únětického pivovaru na pozdní oběd - obědové menu je do 14 hodin. Do pivovaru může dorazit i pozdější sekce (z Kulaťáku 12:40, 13:40). Pak už přes Kozí hřbety a Horoměřice (možno zkrátit busem, který jezdí každých 10 minut) anebo dojít celých 14 kiláků a vzít Jenerálku útokem zezadu. Takže už si dopředu neobjednávejte žádné doktory ani vnoučata a vyražte na víkend uprostřed týdne.
  A ještě si poznamenejte sobota 18. 3. Poklad v Řevnicích, ale to už bezpochyby ve svých kalendáříčcích výrazným písmem zapsáno máte.
  Postele + stolky + zásuvky budeme obsazovat na Stezce v Krucemburku od 17. do 19. května - více načalstvo.
    st 18.3.2015 9:39 – ZuVla – 21.3. Otvírání studánek a výčepů
Ahoj,
letos vyšel první jarní den na sobotu, a tak jsme se rozhodli obnovit pradávnou akci JKV, a sice Otevírání jarních studánek a výčepů. Pojedeme do Pikovic, které se teď zamaskovaly za název stanice Petrov u Prahy. Vlak odjíždí z Hlavního hl. nádraží 9.22, Kačerov 9.32, Braník 9.40.
v Pikovicích jsme ve čtvrt na jedenáct. Šli bychom přes Medník do Třebsína na Smetanovou vyhlídku a poté se vrátili do Pikovic podle Sázavy (14 km). Na cestě jsou dvě studánky a čtyři hospody (dvě v Třebsíně a dvě v Pikovicích) , o nádražce v Braníku nemluvě. Když to nebude vypadat na daleké výhledy, můžeme jít z Pikovic okruh na Hradišťko (10 km). Nabídka kvalitního sexu to sice není, ale nabídka pěkné jarní vycházky určitě jo.
    st 18.3.2015 21:23 – šéf – Výzva
Ahoj všem, mladým zejména!
Abych oživil trasovou korespondenci zcela uvízlou na mrtvém bodě (i když se přiznám, že jsem si toho nějak nevšimnul a dokonce mi přišlo, že se v podstatě nic nezměnilo, ale to je zřejmě jen můj dojem pražského egocentristy), tak píšu tuto výzvu.
Byl jsem požádádán Trasou 26, abych sdělil naší trasové omladině, že je členové Trasy 26 osobně zvou na letošní TAKový bál, ba přímo je vyzývají k účasti. Takže tímto tak (a velmi rád) činím. 
Samozřejmě, že se bálu mohou (a je to i velmi žádoucí) zúčastnit všichni členové Trasy 14!!!
Loučím se výkřikem "Cirkus bude!!"
TAK.
    st 18.3.2015 23:10 – JaVor – Malá Stezka 15. - 17. 5. 2015 – přihláška
Vážení,
vyzývám vás k přihlášení se na květnovou čtrnáctkovou Stezku. 
Ti, co byli na slezině, mají přihlášku již za sebou. Přemýšlela jsem, jak zajistit neduplicitní přihlášení a na nic kloudného jsem nepřišla. 
V příloze tedy naleznete volné postele. Tak mně, prosím, do emailu napište název místnosti, ve které chcete spát (první sloupec), samozřejmě jen těch místností, které mají prázdná pole ve sloupcích jméno 1-4, jména budoucích nocležníků. 
A raději napište dvě eventuality. Zapisovat budu striktně podle dne a času doručeného emailu.
Budeme obývat kemp - http://www.morerybnikreka.cz u Krucemburku.
    pá 20.3.2015 12:51 – šéf  - Výzva ještě jednou 
Tak ještě jednou ahoj všem,
navazuji na svoji výzvu, kterou jsem posílal ve středu ohledně účasti na letošním TAKovém bálu.
Před chvilkou jsem dostal následující text od Jirky Bubeníčka:

Ahoj Vláďo, chtěl bych podpořit výzvu k účasti Tras na našem letošním Bálu CIRKUS. Včera jsem byl na nácviku a byl jsem velmi spokojen s úrovní nácviku předtančení všech kamarádů pod vedením Evy Ornstové-Vetlínské. Já se letos po dvanácti letech poprvé neúčastním a TAKto pozoruji  z jiné sféry vnímání. Myslím, že se všichni pobaví. Je třeba ocenit všechny, kteří nacvičují a potom to předvedou TAkové veřejnosti. Jak řečeno slovy klasika: bez předtančení, je každý Bál je pouhá tancovačka.
Zdravím, JiBu
Takže, chcete-li se také pobavit, není nic jednoduššího, než přijít v úterý na Výtoň a neustále mne buzerovat: "Nepij pořád to pivo a už nám ty lístky prodej!"

    pá 20.3.2015 16:42 – JaVor – MS - konec přihlašování - čtěte!
Vážení,
v tuto chvíli (20.3.2015 16:31) jsou volné pouze dvě přistýlky v domě u Dušáků.
Jinak JE PLNO! Přihlášeno 70 lidí! Paní provozní mě ujistila, že se večer vejdeme dobře.
Jsem ochotná postoupit svoje místo v domě a spát ve stanu, stejně jako ti, kteří se přihlásí po tomto deadline.
Platit budeme na místě, tedy NEPOSÍLEJTE NIC na náš účet!
Ještě mi sdělte svůj zájem o dopravu autobusem Florenc - Krucemburk (840319) 16:55 - 19:14, 122 Kč. Pokud o tento spoj bude enormní zájem (asi 20 a více lidí), pokusím se u dopravce vyjednat posilový bus a zajistila bych místenky.
Pokud by kdokoliv změnil rozhodnutí jet na MS, ihned mi to, prosím, sdělte!
Omlouvám se, že neodpovídám na jednotlivé emaily, je jich opravdu hodně. V přiložené tabulce je konečné rozdělení postýlek, malinko jsem musela improvizovat, ale zástupce šéfa má taky vždycky pravdu :-)
    út 24.3.2015 10:17 – JaVor – Víte, že…
Ahoj všem,
víte, že letošní první XIVejt je dvakrát slavnostní?
Nejen, že je tradičně v úterý čtrnáctého, ale je také ČTRNÁCTÝ!
Takže přijďte v hojném počtu, patřiční samozřejmě s hudebním nástrojem.

Poř.

Datum

XIVejt kde

Poznámka

1

14.11.2006

Jazz café 14, Opatovická 14, P1

 

2

14.08.2007

Viniční usedlost Kotlářka, Kotlářka 115, P5

2a. Posedlosti

3

14.10.2008

Kapslovna, Pod Parukářkou 4, P3

10a. Posedlosti

4

14.04.2009

Archa, Za Poříčskou bránou 12, P8

15a. Posedlosti

5

14.07.2009

Cinda, Císařská louka, P5

Žluté lázně, přívoz

6

14.09.2010

Balkan Hills, zahrádkářská osada, P3

23a. Posedlosti

7

14.12.2010

Kapslovna, Pod Parukářkou 4, P3

Vánoční nadílka

8

14.06.2011

U dvou Hrabalů, Chelčického 14

rozloučení s Jirkou Michlem

9

14.02.2012

U žíznivého jelena, Vltavská 15, P5

 

10

14.08.2012

Černý kohout, Bublavská 308, P5 Klukovice

37a. Posedlosti

11

14.05.2013

U slovanské lípy, Tachovské náměstí 6, P3

 

12

14.01.2014

Podskalská celnice na Výtoni, Rašínovo nábř. 30, P2

Alle vděční pacienti

13

14.10.2014

U růžového sadu, Mánesova 87, P2

 

14

14.04.2015

Jenerálka, Horoměřická 8, P6

výlet Tichým údolím

    st 25.3.2015 9:11 – ZuVla – Ad Výtoň 24.3. a Otvírání studánek a výčepů
Ahoj všichni,
včera to byla zase bezvadná hospoda. Bylo nás hrozně moc, a tak se vedly separátní rozhovory. A někdy tak vehementně, že mi to připomnělo hru na čichanou. To první výherce vybere kořalku, druhý ji zaplatí, třetí si k ní čichne a čtvrtý vypije. Naše zrealizovaná verze vypadala takto: Ivan H.
vylije Náměstkovo pivo na Provázka a já ho pak jako poslední odcházející z hospody zaplatím. Ale jinak je pití príma, už po druhém pivu jsme se skupinově rozhodli, že si ten cirkus nemůžeme nechat ujít a koupili si lístky na TAKový bál. Pojďte taky, a když se bez manéže obejdete, přijďte určitě po velikonocích 7. 4. do hospody.

   Kučeras si všiml, že první jarní den 21.3. připadá na sobotu a my zase,  že poslední Otevírání studánek a výčepů (už bez hlavního ydeologa) se konalo před 21 lety!!! S tím se musí něco udělat! A tak jsem vyjeli do přírody, i když místo nezvedených dětí jsme si už pořídili psy. Z Pikovic jsme se vydrápali na Medník a díky Neffovi a ležícím frekventantům jeho fotografického kroužku jsme spatřili a nafotili kandík psí zub. Vrcholová kniha, vrcholový šampus. V Třebsíně se nás všech dvanáct nacpalo do plné hospody a poté jsme došli na zlatý hřeb - Smetanovu leteckou vyhlídku na Vltavu a Ztracenku. Díky ZSV a jeho pověstnému traversu jsme si museli v Třebsíně U Novotných dát chtě nechtě znovu pivo. Sešli jsme zpět nad Sázavu a mezi výhledy na řeku a vodáky konečně otevřeli i studánku, a to ne jednu ale rovnou tři. Poslední výčep jsme otevřeli v Pikovicích U Kukulínka.
Záverečný souhrn: Ušli jsme přesně 14 kiláků, navštívili dvě řeky, otevřeli tři výčepy - jeden sice jen s lahváči, ale zato jsme ho opravdu otevřeli zvonkem. Jeden výčep jsme otevřeli dvakrát, šampusy třikrát a studánky s výbornou pitnou vodou taky třikrát. Ať žije otevírání, jaro je konečně tady!

P.S. A ještě k tomu kandíku - Neff ho fotil Panasonic LUMIX G MACRO 30mm
f/2.8 ASPH. MEGA O.I.S., Jirka svým japonským šuntem (viz příloha), ale na fotkách obou se kandík mezi závějemi listů stejně úplně ztrácí.
http://www.digineff.cz/clanek/fotograficka-praxe/panasonic-g-macro-30mm-f28-
na-medniku-jinde

Jak už jsem psala 7. dubna je normální hospoda na Výtoni bez ohledu na to!!, že za týden 14. 4. je XIVejt na Jenerálce.

10. dubna Je TAKový bál v Masarykových kolejích. Už nás jde dvacet, někteří zarytí netanečníci. Předtím od 17 hodin je možné jít s Kučerasem po galeriích Kampy - v pátek totiž začíná Kampa - střed světa. V sobotu 11. 4.
bude na Kampě Plzeň a taky Krausberry, takže možná vyjedeme i vlakem na Kolín.

A víkend dorazíme v neděli 12.4., kdy půjdeme po stopách Blanických rytířů.
Sraz Posedlostní vycházky ve 13 hodin před střešovickou vozovnou, oběd od dvanácti tamtéž.

XIVejt 14. 4. se může pojednat z Roztok, Únětic nebo z nové stanice metra Bořislavka.
Tentokrát na Jenerálce.  Ti, co byli na vycházce z Hans Paul City až do Rocky Mountains, už vědí – byla to mezihospoda (www.restauracejeneralka.cz). Co je nové, je přístup. 14. dubna už bude prodloužené áčko, a tak vystoupíte na první nové zastávce na Bořislavce a pojedete jen jednu stanici busy 116, 312, 316, 356. Místo za paravány máme zamluveno od 18 hodin.

Pro ty, co nemusejí do práce, je ještě jedna možnost. Můžete vyjet s velitelem Jirkou buď busem v 11:47 z Kulaťáku nebo vlakem (Masaryčka 11:40, nová zastávka Podbaba 11:48) do Roztok a Tichým údolím dojít do Únětického pivovaru na pozdní oběd - obědové menu je do 14 hodin. Do pivovaru může dorazit i pozdější sekce (z Kulaťáku 12:40, 13:40). Pak už přes Kozí hřbety a Horoměřice (možno zkrátit busem, který jezdí každých 10 minut) anebo dojít celých 14 kiláků a vzít Jenerálku útokem zezadu.

 

A v sobotu 18. 4. je náš Poklad ze všech pokladů nejpokladovitější, a sice ten v Řevnicích. Pavel napíše znova propozice i s třešínkou před Pokladem, ale tím si zatím nezatěžujte hlavu.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
ROČNÍK 2015
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
SEZNAM ZPRÁV
0 

 

© Čtrnáctka 2015