ZPRÁVY duben 2015
    čt 2.4.2015 10:02 – StDu – Domov důchodců v Plzni - 30. 10.–1. 11. 2015
Všem Vám přeji prima velikonoční čas a dávám vědět, že letošní DD do letošního Evropského města pokročil, Helena Kestřánková souhlasí s místem, Leoš zajišťuje ubytování, kdo máte zájem, dejte mi vědět, abych Leošovi mohla napsat, kolik lidí by mělo zájem. Byla bych ráda, kdybyste mi odpověděli nejpozději do 14.4. Mějte se hezky a opatrujte se.
    čt 2.4.2015 10:02 – MaLö – S novým zajíčkem
Lukáškem  přejeme celé čtrnáctce hezké velikonoce šťastná babča Marcela
P.S. vnouček narozen krátce po "14" hodině poslední březnový den  S rozměry slušného kapra (slovy kontratchána)
    čt 2.4.2015 12:08 – JiJi – pokračování vlastní produkce - ale změna...
Ahoj, po cyklistických dokumentech z alpských silnic jsem nahrál na Youtube něco jiného - po skalách v pohorkách. Je to z našich posledních Dolomit 2014 - okružní trasa v Rosengartenu. 
Těžištěm filmu je ferrata na Passo Santner (obtížnost A+B), ale informačně a obrazově celý okruh. Celé to bylo za pěkného počasí, každému to mohu jen doporučit. Veliká krása a přitom celkem snadno zvládnutelné.
Je to zase ve full HD (1.080), s info texty a zvukem: http://youtu.be/A1IuylAxk-w
    po 6.4.2015 22:08 – ZdeHá – optimistický závěr velikonoc
Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.
Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.
Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.
Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt.
Těžko nás porazit, když nebojujeme.
A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy dýl jak čtyřista let, to je vyzkoušeno.
Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.
To není špatné.
Politika tady stojí za hovno. Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil by se patřilo dát po hubě.
Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby.
A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře?
To není špatné.
Žijeme v drahotě a bídě. Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost.
S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny.
Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce.
Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku.
To není špatné.
Šéfové jsou parchanti. Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci.
To není špatné.
Daně jsou vysoké. Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš. Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl.
Nakonec to není tak špatné.
Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti. Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem.
To není špatné.
Zdravotnictví stojí za hovno. No samozřejmě. Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplataci jater. Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbenátek a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby.
To není špatné.
Počasí stojí za hovno. Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení.
To není špatné.
Příroda stojí za hovno. Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle. Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká.
To není špatné.
Celé je to tu nahovno. Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží. Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku. A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady.
A to není špatné.
Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.
Nejsem cestovatel, nikde jsem nebyl, nic jsem nepoznal a nemůžu nic s ničím srovnávat. I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme. Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady. Můžeme studovat,cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme.
To není špatné.
 Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout.
Líbí se mi tu.
 Zůstanu tu i příští rok.
    út 7.4.2015 10:07 – ZuVla – expedice e-ŠLaP
Ahoj,
už jsem se dlouho neozvala. Zanedlouho budu napevno ohlašovat počet postelí na jednotlivé noclehy a objednávat večeře, snídaně. Takže, pokud se něco změnilo (případně jste nenahlásili noclehy - třeba hpap, Naďa), tak mi napište. A budu vybírat startovné 100 Kč, na cedulku, telefony, atd.
Účastníkům, kteří se opravdu zúčastní, určitě něco vrátím.
P.S. Posílám info i potencionálním účastníkům.
    út 7.4.2015 12:16 – MiNo – Nilíčeves
Ahoj kamarádi,
posíláme pozvánku na setkání v Milíčevsi, které letos proběhne ve dnech 5. až 7.6.
Letos by akce mohla být trochu slavnostní, výroční - koná se totiž po čtrnácté.
Pro organizační zajištění akce potřebujeme znát alespoň přibližně předpokládaný počet účastníků.
Prosíme proto o zprávu - pokud možno brzy, třeba hned teď.
Abychom měli jasněji, přivítáme zprávu i od těch, kteří se nemůžou zúčastnit.
Již se těšíme!
    st 8.4.2015 8:46 – ZuVla – Ad Výtoň 7.4.
Ahoj všichni,
včera nás bylo v hospodě zase hrozně moc, ale už v půl desáté jsme seděli před prázdnými půllitry a oprsklý číšník nám odmítal nalejt. Nastal zřejmě čas zvednout z Podskalí kotvy a odplout do jiného přístavu. Tipy?!?
Minulou neděli jsem byli na inzerovaných Pražských věžích. Potkali jsme se tam jen s celou rodinou Tichých. Ale zato na koncové Novoměstské věži, a tak jsme mohli trasu a zážitky společně zhodnotit v pracně nalezené závěrečné hospodě. Jirka fotil, tak se podívejte, o co jste přišli (https://plus.google.com/photos/...
V pátek 10. 4. začíná Kampa - Střed světa, a sice v 17 hodin chozením po malostranských galeriích (vloni jsme byli třeba u Martina Boudy v litografické dílně, vzpomínáte?). Tentokrát je sraz s Kučerasem na Maltézském náměstí u Café de Paris. Když přijdete včas, můžete zasednout Havlovi lavičku. A kdo se k tomu převlékne do cirkusáckého, může poté rovnou vyrazit na TAKový bál v Masarykových kolejích. Šéf cirkusu se na nás všechny těší!
       V sobotu se Kampa přestěhuje do Plzně, nebo je to naopak? (viz příloha).
V neděli 12. 4. je posedlostní vycházka Po stopách Blanických rytířů. Sraz je v jednu před hospodou Na Staré vozovně na stanici Střešovická vozovna (tram 1, 18, 25). Oběd je jako obvykle tamtéž už od dvanácti. Hole nebrat, jen pokud byste je chtěli použít na radní a ČKD.
Hned v úterý 14. 4. je XIVejt. Nespoléhám na přílohy, tedy hlavně na to, že je otevřete, a tak čtětě rovnou tady: XIVejt je na Jenerálce. Když budete mít štěstí, tak vystoupíte na první nové zastávce na Bořislavce (v opačném případě vás vyhodí na Dejvické a budete muset čekat na další metro). Vyjeďte dozadu po jezdících schodech a na Horoměřické ven z města nastupte do libovolného busu 161, 312, 316, 356. XIVejt začíná v 18 hodin, zkuste dorazit brzy a s nástroji!!. A kdo má přes den čas, může vyjet s Jirkou buď busem v 11:47 z Kulaťáku (tam, co stála 119) nebo vlakem (Masaryčka 11:40, nová zastávka Podbaba 11:48) do Roztok a Tichým údolím dojít do Únětického pivovaru na pozdní oběd - obědové menu je do 14 hodin.
Do pivovaru může dorazit i pozdější sekce (z Kulaťáku busem 12:40, 13:40).
Pak už půjdeme přes Kozí hřbety a Horoměřice (možno zkrátit busem ) anebo dojít celých 14 kiláků a vzít Jenerálku útokem zezadu.
Řevnický Poklad v sobotu 18. 4. je v gesci rodiny Tichých, jedno je jisté: sraz je v Litni před budovou nádraží v 9:43 hod.
Za čtrnáct dní v úterý 21. 4. je pochopitelně zase pravidelná hospoda. Zatím s pracovním názvem Výtoň. 
O týden později 24.-26. 4. je TURASí Křivoklát. Čtrnáctka je co nejsrdečněji zvána. Jedeme k Mladé Vožici.
A jedna výzva: Prodlužte si jarní Stezku o jeden den! Odjezd už ve čtvrtek 14. 5. z Hlavního 15:51, příjezd od Ždírce nad Doubravou 18:41. Je objednána ubytovna Filippi (http://www.hotel-filippi.cz) přímo u nádraží za 180 Kč na noc. Je možné spát i v přilehlém hotelu za 250-350 na osobu a noc. Večer strávíme v kilák vzdáleném pivovaru Džekův ranč (http://www.dzekuvranc.cz). V pátek ráno je naplánován v 9:21 odjezd vlakem do Bílku, projdeme si údolí Doubravky, dojdeme do Chotěboře do pivovaru (9,5 km). Pak bychom se vrátili vlakem do Ždírce a došli 4,5 kiláky do našeho pátečního ubytování v Řece (celkem krásných 14 km).
Potřebuju znát zájemce, abych zabukovala patřičný počet postelí. Hlašte se, teď hned!
Od úterý 26.5. do neděle 31.5. jedeme na kolech každoroční expedici podle některé z řek. Tentokrát název e-ŠLap napovídá, že pojedeme ze Špindlu podle Labe do Prahy. Ale není tomu úplně tak. Ve středu si vyšlápneme z Míseček až k pramenům Labe.
A ještě jeden vzdálený obzor, ale aktuální už teď. Jak už Stáňa inzerovala, pojedeme letos do evropského města kultury a ani se nebudeme muset štrachat přes hranice. DD bude letos v Plzni o víkendu od 30. 10. - 1.11. Je to sice časově daleko, ale na zamlouvání noclehů proklatě blízko.
Kdo jste se Stáně ještě nepřihlásil, změňte to!
    po 13.4.2015 10:28 – StDu – Plzeň – ubytování
Ahoj, ahoj,    zítra je uzávěrka na přihlášení DD v Plzni. Bude 3O.1O. - 1.11.Pak Leošovi přepošlu počet.Přeji  prima den. Stáňa
 .. jen pro přehled.. do pokojů se zatím nehlašte, je to fakt brzo...SD Ahoj Stáňo,
tak jsem splnil úkol, byl jsem kvůli ubytování v Bazén Slovany, viz
 http://www.bazenslovany.cz/ubytovani/, jsou tam i fotky.Mají 2 pokoje LUX a dále pokoje STANDARD - jsou 3lůžkové, ale šéf říkal, že by T14 ubytovali případně po 2 lidech. Tyto pokoje mají příslušenství na patře - WC + sprchy - viz fotky, já to neviděl, protože  pokoje byly obsazené, ale ubytovna prošla nedávno rekonstrukcí, což by mělo být vidět.
Termín 30. - 31.10. je zcela volný, tak jsem to zabukoval, ovšem ty máš úkol: - zajistit v dohledné době přihlášení - abych mohl nahlásit počet. Toť fše, hola! Leoš   
    po 13.4.2015 11:28 – PaTi – Poklad 2015, doplněk pozvánky
doplňuji informace
1) kdo chce nebo musí pojede ráno již  z Prahy Hl. v 8:09,Smíchov 8:17  (nebo dříve-otvírá se v 8 :00) a bude si tak moci dopřát jedno ranní pivo v Mašince v Zadní Třebani,kde bude uvítán místními pokladníky. 
2) celková délka pěšího pochodu je 10 km,část vede křovím,část bude po cestě do kopce,část bude z prudkéhho kopce po louce(vemte si hole,pevné boty)
3) oheň v cíli bude malý
 4) v sobotu je výluka na trati Praha-Beroun od 10:30-20:30 :
 Z Prahy Hl. do Řevnic jedou vlaky vždy po hodině 11:19  ,  12:19.... atd.(následuje Smíchov 11:27 , 12:27.....)
 Z Řevnic do Prahy jedou vždy po hodině  11:03, 12:03....,
 5)Ostatní se dovíte nebo bude standardní.  
    pá 17.4.2015 10:33 – šéf – Poklad-odjezd a pravidelná úterní hospoda-změna
Ahoj všem,
1. zítřejší odjezd na řevnický Poklad: 
my, kucí a holkí, co pojedeme v 8:49 z hlavního, máme "oupn kárd" a budeme si tedy kupovat společnou (normální) jízdenku (Z Radotína do Litně)  tak se sejdeme do 8:35 na obvyklém místě, tj. ve střední části haly dole před pokladnami.
O skupinových slevách kolují různé zvěsti, jako že už to nefunguje nebo naopak ještě funguje, nicméně podle posledních údajů by minimálně sleva pro skupinu pěti lidí fungovat měla.
Ostatní, rentiéři a podobní, se s námi mohou, samozřejmě, sejít také.
2. V úterý 21.dubna bude pravidelná úterní slezina (ta minulý týden byla samozřejmě mimo pořadí). Vzhledem k tomu, že na Výtoni to minule bylo všelijaké (a také tam neustále zdražují), tak vyzkoušíme novou. 
Zůstaneme věrni Praze 2, ale místo na jih půjdeme na sever, do centra, do Mánesovy ulice, do čísla 14/2, do restaurace Pod Smetankou, do zadní části vpravo, do ...(to bude zítra zima) mají tam plzeň, nefiltr gambáč a Kácov a i nějaké jídlo (levnější než na Výtoni)
Tak přijďte, prosím, v co největším počtu (zamluveny jsou čtyři stoly až po šesti) a nejlépe tak v půl osmé.
    pá 17.4.2015 10:48 – StDu – DD v Plzni
Ahoj Leoši,
    moc ti děkuji za zajištění bydlení a dávám ti vědět, kolik nás přijede, seznam posílám také Čtrnátce, aby si přihlášení zkontrolovali, že mi ze seznamu nevypadli. Bude nás 42. Přeji ti prima víkend a ještě jednou ti moc děkuji. Stáňa
 2x: Bártovi, Brádkovi, Hořejší, Ledvinovi, Mentbergerovi, Peřinovi, Provázci, Roithovi, Součkovi, Tichých, Tichá a Náměstek, Větrovcovi, Vlaši
     Adamcová, Bojasová, Dufková, Halašková, Chloupek, Jánská, Jelínková, Kestřánková, Kolingerová, Šilar, Papežová, Pauková,  Santulíková, Vorlová, Vašicová, Vrbová.  Bez noclehu: Kuchařová
Milí přihlášení, děkuji za zájem, program by měl zajišťovat někdo jiný, kdo Plzeň zná. Mohu dojednat návštěvu rozhlasu a mluvila jsem s Evou Kuželovou, vypadá to v tu dobu na pěkná představení v sobotu a i v neděli,  kdyby někdo chtěl jít. Zda půjde jen si divadlo prohlédnout, se uvidí.Jinak s Darinou plánujeme do Plzně předem ještě dojet. Může se k nám někdo klidně připojit. Přeji vám také prima
    pá 17.4.2015 11:35 – ZuVla – Ad vycházka Po stopách Blanických rytířů
Ahoj všichni, vycházkáři především,
ač jsme se sešli ve střešovické vozovně, ještě cestou na start na kvízovou otázku proč "Po stopách Blanických rytířů", jsem dostávala jen vyhýbavé odpovědi. Teprve na lavičkách v novém parku vzniklém nad bývalou dírou v zemi, se ti bystřejší začali plácat do čela. Ano, děti, dneska půjdeme nad tunelem Blanka. Otevření, neotevření - černou stavbu jsme stejně oslavili salvami. Ještě jsem svěřencům ukázala propad za bývalým sirotčincem, kapitána Morávka, který konečně spočinul na Prašněm mostě, zatarasané vjezdy, stavebniny za 50 melounů a pak už jsme udělali klasický krok stranou. Z výkladu u Bílkovy vily stejně všechny zaujali jen padající cyklisti na Šípkově lávce, u pomníku Kolonky Stánino sugestivní vyprávění, jak nad ní při mejdanu házeli kolejáci nože a sport na Letné ovládli zajíčci. Nízkoprahové centrum se bohulibě rozhodlo vydělat si na své aktivity točeným pivem, a tak jsme si v pohodě sedli na zahrádku bývalé tenisové klubovny LTC.
Lanovku ani jezdící schody na Letnou jsme nezažili, ale na jízdu na kolotoči po národopisném bálu TAKu v roce 1985, vzpomínali všichni zúčastnění se slzou v oku. Před zemědělským muzeem jsme marně mávali na taxi, abychom ujeli policii stejně jako hlavní ekonom. Hospoda Prašivka je tak oblíbená stavaři Blanky, že byla jimi narvaná i v neděli odpoledne.  Bourat pivovar je hřích, teď místo pivovaru u Kejřů stojí budova Galileo a systém nefunguje a nefunguje. Víc než sedmimetrový pozlacený kalich na Husově sboru zaujal připravovaný koncert Sboru Břežanských kastrátů, ale ne, ještě ne, na kastráty až po vycházce.
Zatímco Řezáčovu náměstí chybělo k Paříži jen několik kavárniček, před malý Berlín postavili případně Bránu do nenávratna. Stromovka už se krásně jarně zelená, ale roztoužené Danae vybagrovali rybník. Vycházku jsme začali u propadu a stejně tak i skončili. Existenci Blanky ve Stromovce připomíná už jen Šlechtova restaurace, kterou ne a ne opravit. Ale naštěstí bylo krásně, protože déšť se podařilo zahnat Ivčovi čtyřmi přinesenými deštníky, a tak jsme dali zavděk pokoutní zahradní restaurací slechtovka.com.  Bylo nám dobře - teď už jen, aby otevřeli Blanku nejen těm cyklistům-magorům.
P.S. Na vycházce mi chyběly některé zásadní fotografie, tak přikládám: Kolonku, než tam bydlela Stáňa, jezdící schody na Letnou a Allu, Lenku a ZSV na kolotoči - mě Jirka jako správný manžel nevyfotil. A kdybyste náhodou chtěli porozumět psanému textu, klikněte na http://usedlosti.ctrnactka.net/pos57.htm. Tam to všechno je.
    pá 17.4.2015 13:06 – MaVl – Ad vycházka Po stopách Blanických rytířů
Jedna faktická připomínka k popisu: autorem novogotické přestavby Šlechtovy restaurace je Kurt Gebauer. Alespoň dle idnes:-)
 http://praha.idnes.cz/oprava-slechtovy-restaurace...
    pá 17.4.2015 14:58 – MiNo – Ad vycházka Po stopách Blanických rytířů
Tak tomu možná trochu nerozumím.
To má být: sranda?
ukázka novinářské blbosti?
objev neznámého architekta  s podivně podobným jménem?
Kurta Gebauera snad většina z nás zná: Emerit. prof. Akad. soch. Kurt Gebauer (* 18. srpna 1941, Hradec nad Moravicí) je český výtvarník a vysokoškolský pedagog.
    so 18.4.2015 0:21 – StDu – DD v Plzni
Ahoj Leoši,
    moc ti děkuji za zajištění bydlení a dávám ti znovu vědět, kolik nás přijede, seznam posílám také Čtrnátce, aby si přihlášení zkontrolovali, že mi ze seznamu nevypadli. Bude nás 46. Přeji ti prima víkend a ještě jednou ti moc děkuji.
    ne 19.4.2015 21:40 – JiVl – Vzpomínka na poklad
Ahoj, pro účastníky pokladu přidávám dvě zajímavosti k Litni.
V příloze je fotka nákladního automobilu liteňského pivovaru před dnes se rozpadající skuhrovskou sladovnou. Automobil jezdil po trase Liteň - Kladno, tam pivo, nazpátek uhlí. Za volantem je můj děda.
Druhá zajímavost se odehrála v září 1910.
Účastníci letošní únorové vycházky "Z Hans Paul City až do Rocky Mountains" jistě vzpomínají na zaniklou dejvickou hospodu Zlatnice, zvanou též Schipkapass. O úmrtí hostinského s přezdívkou Osman Paša psal i Prager Tagblatt 5. září 1910.
http://anno.onb.ac.at/cgi...
Nečtu pravidelně Prager Tagbatt, jen toto vydání. V něm mne zaujala zpráva "Balónem z Marburgu do Berouna"
V něm se zhruba píše:
"Na strništi u Litně přistál říšskoněmecký balón. Velitelem balónu byl doc. Dr. Wegener. Paní Irma von Daubek se o tři vzduchoplavce postarala a pohostila je na zámku.  Měli za sebou poměrně nebezpečný let, dosáhli výše 4200 m, uletěli 400 km a dokonce je zastihla sněhová bouře.  Večer pánové odjeli vlakem do Prahy, zatímco balon byl přepraven přímo do Marburgu."
Je to sice historka okresního formátu, ale má zajímavé souvislosti. O paní Irmě Doubkové se v sobotu v rámci KPČ mluvilo. Malíř Max Pirner ji namaloval mezi prosebníky v lunetě hrobky.  Pak je tu ještě velitel balónu - Alfred Wegener. Byl to velmi významný vědec, meteorolog, geolog, průkopník balónového létání, polárník atd. Zemřel r. 1930 v Grónsku. Je autorem teorie kontinentálního driftu  - Vznik kontinentů a oceánů. Ve východním i západním Německu dokonce vyšly u příležitosti jeho výročí narození v roce 1980 poštovní známky.
http://de.wikipedia.org/wiki/Alfred_Wegener
http://cs.wikipedia.org/wiki/Alfred_Wegener
    po 20.4.2015 9:35 – ZuVla – Ad vycházka -  Sbor Břežanských kastrátů
Ahoj pochůzkáři,
Vzpomínáte si ještě, jak jsme se při putování po stopách Blanických rytířů připletli do přípravy koncertu Břežanských kastrátů v Husově sboře?
Tak Petra Martínková se Soňou (samozřejmě po vycházce - v době osobního
volna) šly na koncert a Petra teď referuje z večerního koncertu viz
Ahoj Zuzana
Koncert byl nezapomenutelný zážitek. Zpívají a recitují verše od Rimbauda přes Skácela po Viktora Žižkova. Na youtube doporučuju poslechnout si skladbu Bohatej.
Navíc mě potěšilo, že to nejsou chlapci z Dolních Břežan, jak jsem si podle názvu myslela, ale z hospody Na Břežance v Lublaňské ulici na Vinohradech. Měj se krásně a díky za další rozšíření obzorů!
    po 20.4.2015 12:24 – PaTi – Poklad
Ahoj účastníci,
děkuji všem co přišli a zvláště těm, kteří nám pomáhali při distribuci a ještě zvláště Nadě H. a Janě V. a Věře O. za pomoc při přípravě.
Majiteli TAKu ještě a ještě zvláště za přednesenou zprávu o šéfovství (a taky za výběr příspěvků). Dnes jsem vyhodnocoval "protokoly z cesty".... a překvapilo mne několik věcí...... Ale mé hodnocení  platí – vyhráli všichni, kdo se zúčastnili a jsou alespoň trochu hraví. Za studené počasí může bál TAKu.
    po 20.4.2015 14:04 – MiMa – Poklad
Hola hola, Nikdo se neozývá a nikdo poklad nehodnotí. Již je mi to jasné! Nikdo se ještě nemůže hýbat.
Otázka zní:  
Proč se nemohou hýbat?
Je to z toho, že byla cesta příliš dlouhá? Ne!
Je to z toho, že bylo velké výškové převýšení na trati? Ne!
Je to z toho, že jsme museli pospíchat? Ne!
TAK kdo za to může? TICHÁ RODINA
Kdyby akce POKLAD skončila již na louce, po zdolání překážky ve formě bohatýrského pohoštění a mnohočetných šampusů, TAK by bylo možné akci prohlásit za velmi podařenou.
To co ale následovalo na zahradě v Řevnicích, TAK to nemá obdoby. Polévky boršč a knedlíčková. Bramborový salát v obrovském a zřejmě kouzelném hrnci. I když se všichni dlabali jak o život, TAK neubýval. Stoly se prohýbaly pod jitrnicemi. Řezník Krkovička, ten kdyby to viděl….. No a sladkosti… TAK v tom se nevyznám, ale všechny dámy si libovaly. Pivo, víno, a Pavel neustále pobíhající s táckem plných panáků. Hoj, to jsme si zase užili života. Ticháči díky.
Jak jsem již na Pokladu předeslal, objevili jsme perfektní divadlo v Koněvově ulici.
Lístky se objednávají přes internet a platí se až když přijdeš. Taky je možné objednat celé divadlo. Máme nabídnutý termín pondělí po Stezce, ale to si budeme asi všichni lízat rány. Tak se mrkněte na program a vybírejte http://www.oldstars.cz/
    út 21.4.2015 9:31 – šéf – Dnešní hospoda
Ahoj všem,
takže, jestli jste si mysleli, že si budete po sobotním pokladu celý týden lízat rány, tak to jste se šeredně zmýlili !!
Už dnes večer je potřeba, abychom se sešli a celou akci řádně zhodnotili, případně těm, co tam nebyli, řádně vysvětlili o co přišli. Proč ?
No protože je termín řádné hospody a disciplína přece musí být (jinak byste lezli po stromech, že. A představte si les a na každém stromu jeden čtrnáctkář bez disciplíny ! Strašné.)
Ti bystřejší už zaregistrovali, že tentokrát už nejdeme do bývalé hospody U Koppů (na Výtoni), ale na opačný okraj Prahy 2, do Mánesovy 14:2, do restaurace Pod Smetankou. A to od 19:30 hod.
Zodpovědní jedinci se už v sobotu při honbě za pokladem pídili po tom, jak se tam dostanou. Takže, Pod Smetanku se můžete dostat mnoha způsoby a mnoha typy dopravních prostředků:
     1. letadlem: jakýmkoliv spojem na letiště Václava Havla Praha a odtamtud přímým autobusem Airport Express (AE) na nádraží Praha, hlavní nádraží a pak pěšky zpět podél magistrály (na přiložené mapce vyznačeno modrou čárkovanou čárou) až na místo
     2. lodní dopravou: lodí do Hamburku nebo do Rostocku, pak vlakem (ICE 38 nebo RE 4359) do Berlína a z Berlína vlakem EC 379 Carl Maria von Weber do Prahy na hlavní nádraží a dále po trase podle bodu 1
     3. vlakem: na nádraží Praha, hlavní nádraží a přes nástupiště č. 1 (okolo památníku na počest sira Wintona) přes bránu ven na trasu popsanou v bodu jedna
     4. dálkovým autobusem: na autobusové nádraží Florenc a z něj metrem C do stanice Muzeum a dále podle bodu 8
     5. autobusem MHD: momentálně je to nejjednodušší náhradní autobusovou dopravou X9 od Seifertovy ulice nebo autobusem č. 135 ve směru od náměstí Míru na stanici Italská a z ní ulicí Balbínova (viz mapka)
     6. taxíkem: objednáte si TAXI nebo si ho chytnete na ulici, vezmete si vkladní knížku a řidiči jednoduše řeknete Mánesova 7, Praha 2
     7. tramvají: a to tramvají číslo 11 nebo 13 (pozor, ta jezdí jen cca do třičtvrtě na osm, ale to vlastně úplně stačí), při jízdě ve směru od I.P. Pavlova je lepší vystoupit ve stanici Muzeum, při jízdě od Olšanských hřbitovů (kdyby od tamtud někdo jel) vystoupit ve stanici Italská
     8. metrem: metrem A do stanice Muzeum a výtahem na uliční úroveň a dále podle mapky, metrem C také do stanice Muzeum a z ní pak východem směr Vinohradská a dále podél historické budovy Národního muzea (tu necháte po pravé straně) a podle mapky na místo
     9. pěšky: vyrazte směr centrum Prahy a ptejte se náhodných okolojdoucích na cestu.
Je to jasné?? Ahoj večer.
    st 22.4.2015 11:46 – ZuVla – Ad Pod Smetankou 21.4. a Poklad
Ahoj všichni,
včera jsme v hojném počtu otestovali novou hospodu Pod Smetankou (byli mezi námi tací, kteří ještě pamatují hospodského Vrchotu). Pravda, kvasnicový Kácov za luxusních 23 K před desátou došel a bylo tam trochu kouřmo. Ale když nechají zavírači oken sednout pod okna nás, kterým nebude vadit svěží (teď už květnový vánek), dáme hospodě znovu šanci v úterý 5.
května. Přimlouvám se od sedmi.
Od poslední hospody - tedy za pouhých 14 dní jsme zažili spoustu bezvadných akcí - TAKový cirkusový bál, Kampu střed světa s páteční procházkou po galeriích a poté sobotní Plzní, posedlost Po stopách Blanických rytířů, 14. XIVejt, slavícího Viktora Sodomu a Řevnický Poklad - je to vůbec možný tohleto?
Tak jen stručně - Na XIVejt do Roztok dorazilo sedm statečných, v Úněticích v pivovaře jsme se připojili čtyři a  po vydatně zapitém obědě jsme společně zdolali Kozí hřbety, navštívili domek pro líného vědce, menhírek a hospodu v Horoměřicích, kde v zakouřeném pajzlu visí Sigmund Freud v nadživotní velikosti (prý proto, že se tady každý rozkecá). Poté přes pole s netradičními výhledy na Hradčany a Prahu do hospody Na Jenerálce, kde už jsme se vmísili mezi ostatní Čtrnáctkáře. A pak už to všichni znáte: víno, pivo, ženy, muži, zpěv, řev.
Na sobotní Poklad jsme projeli vydatným deštěm, ale jak říkala teď už matka Tereza: "Když je Poklad, tak přeci nemůže být ošklivě". Měla pravdu tenkrát i letos. Od Řevnic ani kapka. Vyjeli jsme motoráčkem do Litně, nevešli se na skupinové foto a vyrazili na vlastivědný okruh okolo majetku Daubků. Chvíli nás ještě rodina Tichých zadržovala na židovském hřbitově, ale pak už jsme se trhli a přes louky dorazili na výhled na Liteň a ...
Loňští oslavenci vytvořili stejný obrazec, jaký minule v lomu sestavila ZuBra. Ovšem teď byly láhve nějakým kouzlem (že by naše špunty?) opět plné. A k tomu skleničky skleněné a štrůdly všeho druhu. Není divu, že jsme poté hravě zvládli všechny náročné úkoly na jednotlivých kontrolách. V cíli nechyběl oheň a hledání pokladu, který našli naši největší a zároveň nejmenší Pokladi - Anežka a Jiříček. Poté opět "kočárkovou" trasou přes stráně a  údolí do Všeradic na vlak a domů, domů do Fibichovy. Na zahradě největších rajských pokušení letos kromě známých pochutin řádil ještě řezník Krkovička. Bylo to úžasné, ale nesněditelné.
Měl by konečně nastoupit někdo přísný (Zdeněk??) a začít Božence krátit příděly 2x, 3x, 4x. Každopádně B + P + M + Z + H,  moc děkujeme za 26.
Poklad - počin zapsaný zlatým písmem do Čtrnáctkových akcí.
A teď co nás čeká? Zítra ve čtvrtek je derniéra fotek Heleny Šulcové ze Žižkova osmdesátých let. Můžete si je prohlédnout od 19 hodin v klubu Saturnin a hlavně pak zažít na jeho zahrádce v Orebitské 5 (viz přílohy).
Zarezervujte si středu 13. května - to bude Noc literatury tentokrát v Dejvicích.
A hned druhý den ve čtvrtek 14. května začíná Předstezka. Jedeme do Ždírce nad Doubravou v 15:51 (už je nás 22), a po rychlém výsadku v ubytovně Filippi půjdeme do pivovaru Džekův ranč. Internet nelže - ve čtvrtek večer je pivovar normálně zavřený. Ale nic není nemožné. Otevřela jsem ho pro vás, a to od 20 do 23 hodin, ovšem s podmínkou, že budeme všichni večeřet. Paní mi psala, že by uvítala, kdybychom si vybrali tak dvě jídla, abychom nečekali na večeři a různé přílohy celou věčnost. Takže se ponořte do jídelníčku  http://www.dzekuvranc.cz, vybírejte a pište.
Jinak direktivně rozhodnu sama.
A ještě jedna tradiční akce, také už ne moc vzdálená - Letní cykločundr.
Letos bude od pátku 3.7. do pondělí 6.7. (tři dni, žádná dovolená). A tam, co vloni. Kdo si nemůže vzpomenout, byli jsme v Milavách u Písku (www.milavy.cz).  A protože jsme se ani nedostali do Písku a navíc se nám na terásce u polotmavého Klostermanna moc líbilo, tak si pobyt zopákneme.
Chatičky jsou po čtyřech (2x dvě palandy). Za chatku a noc se platí 440 Kč + pečlivě odečítaná energie. Tak se hlašte, zatím jsem zamluvila jen 5 chatiček. A co vy, Plzeňáci, vzpomínáte, jak se vám líbilo u vlastního stolečku před vlastní chatičkou? Vykašlete se na stoh v Mníšku a  vyspěte se s námi na luxusních palandách!
    čt 23.4.2015 0:14 – JaVor – DŮLEŽITÉ! – objednávka jídla na Stezce – čtěte dvakrát až 14×
Vážení kamarádi,
počet účastníků čtrnáctkové Stezky 15.-17.5.2015 v kempu http://www.morerybnikreka.cz u Krucemburku se ustálil na počtu 73 lidí a cca 6 psů.
Volných je ještě 6 postelí. 
Pokud jste se přihlásili a nepojedete, určitě mi to včas sdělte.
Platbu nikam neposílejte! Budeme platit na místě.
Do autobusu v pátek 16:55 se přihlásilo pouze 8 lidí, takže hromadnou koupi jízdenek ruším, a každý si obstarejte dopravu na Stezku sám.
Za auto v kempu se platí 50 Kč.
A nyní ta jídla:
Buďto vepište své jméno k příslušným písmenům do sloupce "Jméno" v přiložené tabulce, nebo mi zašlete příslušná písmena rovnou v textu emailu. Pokud odepíšete za rodinu, prosím rozepsat, co si kdo dá.
Neučiníte-li tak do 3.5.2015, objednám vám B/D, G, J/K a O.
Dále žádám, aby mně bylo sděleno, zda někdo (a tedy kdo) vyžaduje nějakou dietu – bezlepkovou, žlučníkovou apod.
A ještě rekognoskuji zájem o zeleninový salát, který by si každý hradil sám. V případě zájmu opět napište, ke kterému jídlu byste o něj měli zájem. Pokusím se pak doobjednat.
Tabulka s objednanými jídly bude vyvěšena v kempu, takže si nemusíte dávat do peněženky lísteček :-)

znak

Pátek večeře

A

polévka

zelňačka s uzeninou

B

polévka

česnečka

C

jídlo

guláš, houskový knedlík

D

jídlo

sekaná, domácí bramborový salát

E

jídlo

kynuté knedlíky s borůvkovou náplní s kysanou smetanou,
zalité rozehřátým máslem a sypané kakaem

všichni

moučník

domácí perník s čokoládou a šlehačkou

Sobota snídaně

F

jídlo

Míchaná vajíčka na cibulce, chléb, kyselá okurka

G

jídlo

Obložený talíř (chléb, šunka, salám, sýr, máslo) 

H

jídlo

Domácí „Honzova“ buchta 2 ks (tvaroh/povidla) 

všichni

pítí

káva, čaj

Sobota večeře

I

polévka

uzená s kroupami

J

polévka

zeleninový krém

K

jídlo

Knedlo-vepřo-zelo

L

jídlo

Grilované kuře + brambory + kyselá okurka

M

jídlo

Hermelín (camembert) na grilu + brambory

všichni

moučník

bublanina a la „děda Kudláček“

Neděle snídaně

N

jídlo

Dvě nožičky párku, chléb, hořčice, kečup

O

jídlo

Obložený talíř (chléb + 4 druhy domácí pomazánky /
vajíčková, sýrová, česneková, rozhuda)

P

jídlo

Domácí jablečný štrůdl + káva/čaj

všichni

pití

káva, čaj

    čt 23.4.2015 15:12 – ZuVla – Večeře ve čtvrtek před Stezkou
Ahoj, včera jsem napsala výzvu na Čtrnáctku pro ty, co chtěji jet na Stezku už ve čtvrtek viz dole . S výjimkou Zdeňka T.  - nulová odezva. Tak teď jsem si dala tu práci, že píšu jen těm, kteří se přihlásili. Takže tento mail se týká právě vás
1) Nepřipadá v úvahu, že byste nevečeřeli. Proto má Naďa přísný zákaz vnášet do vlaku grilovaná kuřata, abyste se nevymlouvali, že vlastně vůbec nemáte hlad.
2) Už nemusíte zadávat adresu Džekova ranče, protože hledat jídelníček na webu je zřejmě nad Vaše síly, a proto je jídelníček přímo v příloze tohoto mailu.
3) Máme se sjednotit na dvou jídlech. Stejky jsou zřejmě mimo soutěž, ale pokud nenapíšete - popereme se o dvě jídla, která určuju už teď
a) kuřecí maso se žampióny, americký brambor
b) grilovaná vepřová krkovice, kovbojské  brambory.
Pište, ještě máte možnost jídla změnit.
    čt 30.4.2015 13:18 – ZdeNa – Lhota
Ahoj kamarádi, hola hola Lhota volá. Jirka a Zdenka vás zvou na letos již třináctý ročník pohodového setkání ve Lhotě ve znamení čísel 13 a 65.
Těšíme se na vás i se Zuzankou a Matynkou, v termínu 17. – 19. července. Dřívější příjezd, či pozdější odjezd možný. Přivítáme avízo, kdo přijedete. Určitě si udělejte čas.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
ROČNÍK 2015
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
SEZNAM ZPRÁV
0 

 

© Čtrnáctka 2015