ZPRÁVY září 2015
    út 1.9.2015 13:39 – ZuVla – Všem účastníkům Krakova
Ahoj,
všichni, co jste dostali tento mail, jeste se přihlásili do Krakova, a většinou dosud nezaplatili povinou zálohu 300 K, viz příloha. Lenka objedná pokoje jen těm, kteří zaplatí na její účet tuto částku.
číslo účtu do Krakova - 232900921 banka 0300 a Lenkla vzkazuje: at tam hlavně napíšou Krakov a své jméno.
    út 1.9.2015 13:43 – ZuVla – zvadlo
Ahoj všichni,
přeposílám pozvánku Jardy Pařízka na jejich zářijové vystoupení:
Zdravím po prázdninách /období to významné nejen pro děti školou povinné, ale též a zejména pro příslušné báby a dědky/ a dovoluju si požádat o dvě věci.
Ta první se týká dalšího letošního koncertu MODRÉ SYNKOPY, který se koná 16.9. v Michnově paláci. V této souvislosti bych rád zdůraznil kvalitu našeho hosta "Revival swing band Praha" - dle mého názoru nejlepší ze všech, co s námi doposud hráli.
Koncert začíná tradičně v 19.00.
Přikládám pozvánku a prosím o její umístění na stránky trasy 14 a , pokud by to Jana dala na stránky TAKu, bylo by to moc fajn. Pozvánku posílám v příloze.
    st 2.9.2015 9:36 – ZuVla – Zemřel Jiří Bouda
Ahoj všichni,
každý se na mě dívá aspoň trochu skrz prsty, že čtu Blesk. Ale jedině v něm jsem se dočetla, že umřel Jiří Bouda http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/339091/zemrel-akademicky-ma
lir-a-grafik-jiri-bouda-bylo-mu-81-let.html
My jsme se s ním naposledy viděli před rokem, když se stejně jako my loučil s Bubenečským nádražím. viz můj loňský mail
Ve čtvrtek (28.8.2014) jsme se v úzkém kroužku Čtrnáctky a širokém kruhu železničních fandů rozloučili s nádražím Bubeneč (viz příloha 1). Mohli jsme se dokonce vyfotografovat s Jiřím Boudou (2), synem Cyrila Boudy a otcem Martina, který nám na jaře v rámci Kampa-Střed světa předváděl svou litografickou dílny v Říční ulici. Jiří Bouda, ač vystudovaný výtvarník, se z lásky k mašinkám stal signalistou na nádraží Bubeneč a vytěžil z ní i několik obrázků - např. železniční vlečku do papíren s bubenečským nádražím v pozadí (3).
    st 2.9.2015 12:59 – JiKuč – 14. podzimní přechod – pozvánka
Vážení a milí,
letos se již počtrnácté sejdeme na hřebenech. Veškeré informace naleznete v pozvánce. Svoji účast hlaste závazně co nejdříve SEM (zejména chystáte-li se dorazit k Svátkům již v úterý nebo ve středu), událost na facebooku má pouze informativní charakter. Pro velký úspěch si zopakujeme polské Schronisko Odrodzenie. Na Rasovně možnost též delšího chilloutu (až do neděle).
Budeme se na Vás těšit
Jarda a Madla

14. PODZIMNÍ PŘECHOD KRKONOŠSKÝ 28.–31. 10. 2015
PROGRAM:
PŘÍJEZD: – úterý 27. 10. večer nebo středa 28. 10. kdykoliv přes den na chalupu Xvátkům (Jablonec n. Jizerou),
jídlo + kulturně-osvětový program budou zajištěny
čtvrtek 29. 10. – pochod směr Dvoračky, Martinovka, Schronisko Odrodzenie – polská bouda 300 m nad Špindlerovkou (nocleh)
pátek 30. 10. – směr Luční bouda... Černá hora... Rasovna (Rudník)
– večer na Rasovně obvyklý program (večeře, kladivo, nocleh, snídaně)
– zajištěné stravování na Rasovně končí sobotní snídaní
ODJEZD: – sobota 30. 10. nebo neděle...
DOPRAVA:
– na busy na cestu tam si zajistěte místenky!!!
– na chalupu Xvátkům – bus z Prahy z Černého Mostu do Jablonce n./Jiz.
– vlakem z Prahy z Hl. n. se dvěma přestupy do Jablonce n./Jiz.-Hradska
– busem z Brna: jedině přes Prahu!!!
– na Schronisko – busem z Prahy do Špindlu, pak nahoru po zelené přes Špindlerovku
– návrat – vlakem do Prahy z Hostinného nebo z Trutnova, do Brna přímý bus z Vrchlabí již bohužel nejezdí, nejlépe tedy přes Prahu
S SEBOU:
– dobré boty (!!!), přezuvky, plastovou láhev na vodu, něco do deště a zimy na sebe i do sebe (nejen rum, tradičním nápojem je griotka),
nepodcenit výstroj (může sněžit!), spacák, čelovku, tatranky apod., HUDEBNÍ NÁSTROJE, náplasti na puchýře...
– peníze: přiměřeně, hlavně na dopravu, obědy a občerstvení cestou...
– na ubytování ve Schronisku Odrodzenie doporučujeme vyměnit si koruny na złoté (berou i Kč, ale mají horší kurz)
ZAJIŠTĚNO BUDE:
– u Svátků – teplá večeře, pivo, víno, nealko, snídaně (cca 200,- Kč na osobu a den, nocleh zdarma)
– na Schronisku – nocleh na boudě za 30,- Zł – SPACÁKY S SEBOU!!, k dispozici je bufet do 21 hod. a pak opět ráno, na snídani či večeři je možné mít i jídlo vlastní
– na Rasovně – večeře, kladivo, pivo + další pití, nocleh a snídaně (celkem asi 300,- Kč/os.)
DŮLEŽITÉ INFORMACE:
Hlašte se prosím co nejdříve na e-mailovou adresu podzimni.prechod@seznam.cz.
FB událost: https://www.facebook.com/events/879731402062754/
Případné dotazy zodpovíme e-mailem na podzimni.prechod(at)seznam.cz nebo biedermanova(at)gmail.com.
Těším se na Vás...
Jarda Svátek a Madla Biedermanová

    pá 4.9.2015 8:46 – šéf – 57. Stezka, důležité, čtěte
Ahoj všem,
v příloze posílám seznam přihlášených na Stezku. Měli by tam být uvedeni všichni, kteří se přihlásili a poslali příslušný obnos na účet.
Pokud jste se přihlásili a nejste tam uvedeni, tak od vás platba na účet nepřišla.
Zkontrolujte prosím, zda jsou údaje tam uvedené správné, hlavně pak vaše účast v jednotlivých dnech (v příslušném sloupci je u vašeho jména křížek nebo jiné písmeno). V případě jakýchkoliv neshod mi prosím co nejdříve dejte vědět. Pokud jste zaplatili a nejste tam uvedeni, pošlete mi údaje o vaší platbě. Je možné, že jsem vás přehlédnul (třeba jste neuvedli správný variabilní symbol), případně je ovšem možné, že jste zaplatili na špatný účet.
Seznam je podle abecedy, mladí, kteří přijedou až na poslední večer jsou uvedeni až na konci.
    st 9.9.2015 15:37 – ZuVla – Ad Malešický mikropivovar 8. 9.
Ahoj všichni,
včera jsme zřejmě zakončili velice úspěšnou sezónu zahradních restaurací. Soudím tak podle bohaté návštěvnosti všech zahradních hospod, do kterých jsme v létě zavítali. Když jsme v šest zasedli na zahrádku Malešického mikropivovaru, číšnice nás plánovala vypakovat z venku úplně ven z hospody už v osm, protože přece nebude v zimě chodit na zahrádku, když má jen tričko, stejně bude pršet, do plné hospody se nevejdeme a ona sama neví, kam dřív skočit. Ale když se v zahrádce objevovali další a další příchozí naprosto odlišného věkového segmentu než ostatní hosté, sama ráda přišla nato, že s touhle přesilou běženců nic nesvede. Začala nám intenzívně nosit věnce malešických "originálů" a Zajíců na smetaně bez smotany a hlavně nás nechala řvát a konzumovat na zahrádce až do deseti.
Větu z povídky Šimka a Grossmanna "sestra Ágnes přišla do jiného stavu tak nečekaně jako podzim do Krušnohoří" jsme zažili na vlastní kůži. Ještě v pátek večer jsme v Brandově seděli venku u stolu a ráno už se deset malých černoušků muselo zachumlat do všech vrstev, aby mohlo vyrazit přes hory a doly do Hory sv. Šebestiána. Jeden z dolů patřil i Bezručovi, a tak se některé divily, proč se moravský bard poflakoval i v horách nad Chomutovem. Ve vybitém městečku jsme se setkali s automobilovou frakcí v jediné otevřené restauraci, ve které zastávala všechny funkce jediná žena. Ale obědu jsme se dočkali. Přes Kalek do svého. Ivan, zřejmě vysílený neustálým pícháním, nám po krátkém banjovém intermezzu předvedl, že tablet slouží nejen jako zásobárna textu, ale i melodií úplně jiných hudebníků. Naštěstí je tu ještě Kopp, který nám tohle Divné století interpretoval naprosto po svém. V neděli už jsme se ještě více přiblížili zimě. Za mikulášskou štolou (Ivan byl zklamán, že ne do cukrárny ale do hory sv. Kateřiny) jsme vyrazili autem už úplně všichni. Díra v zemi byla překvapivě rozsáhlá, stropy nečekané nízké (ZSV napočítal přes padesát úderů jen do své hlavy - naštěstí kryté helmou), a tak jsme šťastný návrat na povrch do deště zhodnotili v restauraci Pod vlekem a teprve poté se rozjeli do svých teplých, nevětrných domovů.
V pondělí v podvečer jsme "odpočatí" z víkendu zdolávali jednu pražskou věž za druhou.
Schodů bylo hodně, ale zážitků ještě víc. A tak jsme si je museli vyříkat v cíli od deseti do jedenácti u piva na dvoře Novoměstské radnice. Další putování po pražských věžích bude 1. listopadu, ale to my budeme mít přípravku v Plzni.
Ve středu 16. září je Jarda Pařízek a jeho Modré synkoppy v Michnově paláci. Začínají už v 19 hodin.
Ve čvrtek 17. září jde pábitel Jarda Rybář na Petřín a my s ním. Startuje se v symbolických 17:17 od Černého vola. A pak se z Petřína můžeme ještě přesunout na Smetanku, kde opět hrají symfonici jazz.
V úterý 22. září už bude naše pravidelná slezina. Protože mezi námi jsou zarytí nekuřáci, vzdáme aspoň protentokrát Smetanku a půjdeme na Výtoň - do Celnice. Jednak, když bude hezky, budeme moct být venku a druhak získáme čas na dohovor, jak a hlavně kam dál. Jestli víte o nějaké dobré hospodě dobře přístupně, nebojte se sdělit tuto informaci všem. Každopádně Jirka Souček zamluvil stůl pro 15-20 lidí na 19 hodin, tak přijďte!
Ve středu 23. září je Míla Fuxa v Balbínce.
A ve čtvrtek 24. září už jedeme na Stezku.
Protože opakování není nikdy dost, ještě připomínám, že první poprázdninová posedlost s názvem "Pátá A - školní vylet s překvapením" bude hned týden po Stezce, v neděli 4.
října. Sraz na konečné metra v Motole ve 13 hodin.
P.S. letošní Čtrnáctkové kulturní léto ještě není pochopitelně zpracováno, ale zatím se můžete podívat, jak jsme se měli v roce 2013 http://usedlosti.ctrnactka.net/pos44a.htm a vloni http://usedlosti.ctrnactka.net/pos51a.htm . Jestli máte fota z letoška, nebo i minulých let, nebojte se s nimi pochlubit alespoň mně - ať je Čtrnáctkové kulturní léto 2015 dostatečně reprezentativní.
    čt 10.9.2015 9:24 – ZuVla – Krakov
Ahoj,
jednak přeposílám mail ZSV, protože složení účastníků se maličko změnilo.
Ahoj,
udělal jsem průzkum bojem a zakoupil jízdenky pro nás dva na zpáteční cestu u LeoExpresu, anžto tam bude úzký profil - v autobuse do Česka 6.12. v 17:00 (příjezd vlaku
23:10) je jen 43 míst (takže zbývá už jen 41 lístků). Předtím jedou České dráhy kolem 14 hod., ale zatím lístky neprodávají.
Výhoda je, že se jedná o lístky dva, samostatně na autobus a samostatně na vlak.
Poskytují slevu seniorům nad 60 let, ale skupinovou slevu nemají. Takže by asi bylo nejlepší za vybrané peníze nakoupit hromadně lístky Krakow-Bohumín a na zbytek cesty se můžou domluvit lidi sami.
Případné vratné je jen 10 %.
Pro cestu tam by mohl být lepší vlak ČD, jede dříve (7:39) a je tam rychleji. Ale lístky budou až dva měsíce předem. ZSV
Takže se přimlouvám za urychlený nákup lístků zpátky do busu. Kdo se toho chopí?
      A za druhé. V úterý to vypadalo, že se každý musí urychleně rozhodnout, jestli pojede v pátek ráno nebo až odpoledne (Leo expres prodává lístky už teď).  Teď to vypadá, že ranní frakce má čas až do začátku října.Ale co odpolední v cca 16 hodin? Ta pojede Leo Expresem? Pak by se lístky měly koupit už teď. Každopádně posílám seznam lidí, kteří zaplatili. Takže sloupeček se 300 nahradil sloupec "Jede". Napište mi, kdy chcete jet a hlavně, zda chcete vůbec koupit lístky na vlak (týká se nePražáků). Pokud se odpovědi nedočkáme, automaticky vás s Lenkou zařadíme na odpolední odjezd.
    čt 10.9.2015 9:54 – ZdVě – Krakov
Ahoj,
považoval jsem za nejkritičtější návrat, ale je pravda, že stejný problém může být pro ty, co jedou v pátek odpoledne. I když předpokládám, že těch bude méně.
Takže připojuji přehled spojů:

Praha

Krakow

Krakow

Praha

5:48

13:15

Student Agency

14:15

22:10

Student Agency

7:39

13:35

ČD

14:20

20:21

ČD

8:02

14:20

Leo

17:00

23:10

Leo

16:06

22:20

Leo

Myslel jsem, že lístky na zpáteční bus v 17:00 by mohla koupit Lenka, na to by záloha měla stačit. Ty ostatní až jak se vyjasní jednotlivý zájem
    čt 10.9.2015 11:22 – LeHni – Krakov Dnes jdu koupit lístky na bus Bohumín - Krakov, napište , kdo nechcete jet dopoledne, koupím jich víc, n ztráta při vrácení 10%
    čt 10.9.2015 14:19 – LeHni – Krakov
Omlouvám se za předešlý mail, lístky TAM prý nejsou problém, ale stejně dejte vědět, jestli pojedete hromadně ráno nebo někdo autem. Já ted jdu z vybraných penez koupit lístky NAZPĚT .  náš Vůdce říká, že je jen jedna možnost, tak aby to nebylo obsazené. Napište taky, jestli máte nějaké slevy na české dráhy, protože cesta tam je možná jak Leo expres tak čd. Cestu TAM zrealizujeme později.
    čt 10.9.2015 17:58 – LeHni – Krakov
Koupila jsem 30 lístků na bus Krakov - Bohumín 17.00, lístky si koupil sám ZSV, Bártovi a Kestřa jedou po svém, nablint jsem koupila lístek pro J.Libigera. Jeden stojí se slevou 25% pro seniory 225.-  a dá se vrátit se ztrátou  10% do  24 hod. před odjezdem.Prosím, přečtěte si pečlivě info od ZSV o možnostech cesty tam . Dám do tabulky vše d vás- slevy -kdo chce jet ráno, jestki ČD  nebo Leo, prosím o doplnění.Zpáteční vlak Bohumín -Praha stojí s 25% slevou 291,-, skupinová není, ale mám mail na obch. odd., kde nám mohou slevu zvýšit, napíšu.
    po 14.9.2015 13:03 – ZuVla – Dnes burčák v Týnské litrerární kavárně
Ahoj všichni,
v pátek jsem se na Georges&Beatovens v úzkém kroužku dohodli, že když budou mít v Týnské literární kavárně burčák, tak na něj půjdeme. Ráno jsem si v Metru v metru přečetla, že nás čeká čtyřtýdenní babí léto - huráá! a ono nevydrželo ani dvě hodiny.
Nicméně, třeba v pět už pršet nebude. Takže, kdo má čas, přijďte dnes od pěti na zahrádku případně dovnitř  Týnské kavárny. Je hned za Týnským chrámem, vloni jsme tam byli při dnu Bernarda a pili pivo za 10 K.
    po 14.9.2015 13:30 – ZuVla – DD v Plzni a Silvestr
Ahoj všichni,
protože se množí dotazy typu, jsem vlastně přihlášen do DD?, posílám seznam. Všichni, co chcete jet, se ujistěte, zda v seznamu opravdu jste a vy, co nechcete jet, raději také. Třeba se ukáže, že jste se v náhlém hnutí mysli též přihlásili. Termín je jasný - přelom října a listopadu.
Kdo chce vzít přípravku skutečně vážně, mohl by jet s námi už v pátek dopoledne. Plánujeme návštěvu Starého Plzence a hlavně jeho vinných sklepů Bohemie. Exkurze do místa, kde vyrábějí náš oblíbený nápoj, stojí s ochutnávkou 140 Kč - takže potřebuju vědět zájem. Pak bychom se ještě mimo oficiální program v evropském městě kultury vyšplhali na hrad Radyni.
Kde bude Silvestr, je už taky jasné. Tam, co předloni - tedy v Pohradí na Sázavě. Když se přihlásíme (za dva měsíce zázračně omládneme, takže) do Domu dětí a mládeže přes TAK, bude nás každá noc stát o stovku méně. A to se vyplatí. Nicméně potřebuju vědět, kdo chce jet a odkdy. Silvestr je ve čtvrtek,  mohli bychom jet v úterý? ve středu? a  setrvat mj. v pivovaru Kácov do soboty ? neděle?  Nebojte se přihlásit a napsat svou vizi.
    st 16.9.2015 13:30 – šéf – Stezka
Ahoj všem Stezkařům,
TAK se nám výrazně přiblížila Stezka, je lichý rok, takže je podzimní a také lichá (už 57.).
Jak jste si už zcela nepochybně přečetli na čtrnáctkových stránkách, tak budeme mít dva noclehy (které zajistila JaVor) a v každém z nich budeme dvě noci. 
Ale pro jistotu vám to připomínám a upřesňuji ceny:
1.a 2. nocleh (čtvrtek - pátek)
Autokemp Jesenice, ubytování v chatkách: 420,- Kč/čtyřlůžkovou chatku, polopenze 160,- Kč
Jesenice je na trati Rakovník - Blatno a do Rakovníka jezdí vlak z Masaryčky.
3. a 4. nocleh (sobota - neděle)
rekreační středisko Mladotice, ubytování opět ve čtyřlůžkových chatkách 200,- Kč/osobonoc + 125,- Kč polopenze
Středisko je na břehu Střely, kousek od žel.st. Mladotice-zastávka
Důležité upozornění: snídaně budou formou bufetu. Jsou tam na to tak zavedeni a nejsou nakloněni změnám. Slíbili sice, že jídla bude dost, ale přesto vás žádám, abyste byli při nabírání jídla střídmí a mysleli na kamarády, rozhodně nemusíte mít od každého druhu něco a rozhodně si to nemusíte brát s sebou na svačinu. K večeři pak budou normální hotovky.
      Stezka se koná od čtvrtka 24.9. do pondělí (je to státní svátek) 28.9, kdy bude na Velké louce u kláštera Plasy ve 13:15 hodin její zakončení.
V příloze pak posílám materiál ke Stezce, který vyrobili pořadatelé. Poslal bych také plakát, ale má asi 3 megabajty, tak by to možná někomu mohlo ucpat schránku. Podívat se na něj můžete na http://www.takpraha.cz/2015/150928stezka57-informace.php
Stezkový vlak bude stejný jako loni, odjíždí v 18:00 a bude stavět v Plzni a v Rokycanech. Do Prahy by měl přijet ve 21:20
Závěrem vás pak žádám, abyste přijeli tak, jak jste nahlásili a pokud by mělo dojít ke změně, tak mi to prosím ihned oznamte.
Ahoj na Stezce
    čt 17.9.2015 9:30 –ZuVla – Ad Týnská literární kavárna - závěr Čtrnáctkového kulturního léta
Ahoj všichni,
tak jsme si na závěr Čtrnáctkového kulturního léta v Týnské literární kavárně pěkně početli. Nejdůležitější info „moravský muškát – burčák“ jsme zaznamenali hned u vchodu a pravda - dál už jsme v literatuře moc nepokročili. Otřeli jsme na dvorku židle mokré z právě skončeného deště a pak už nastalo nepřetržité „Nos to sem, nos to sem!“ Lence po nákupu lístků zbyla hotovost jen na tři burčáky, ale když nejmenovaný finančně pohledný blonďák zaplatil útratu za nás všechny, vytratil se důvod, proč v konzumaci nepokračovat. Dál jsme si ze zdravotních důvodů měnili krev. Bohužel netrvalo dlouho a postavila se před nás další překážka, kterou jsme už nedokázali zdolat. Burčák došel. A tak jsme se vydali - burčák v nás a hvězdné nebe nad námi - vstříc svým domovům.
Čtrnáctkové kulturní léto 2015 už je na webu, zopakujte si, co jsme všechno od května zažili viz http://usedlosti.ctrnactka.net/pos58a.htm .
A protože už je konec hektického léta a teď už máte klid na práci i na vysedávání před monitorem, můžete se znovu podívat nebo lépěji poprvé podívat i na předcházející ročníky. Díky mým věrným fotografům především ZSV a Jirkovi, ale také Kuželovi, Provázkovi a JaVor jsem mohla doplnit mnohé chybějící fotky.
Takže ponořte se do historie hlouběji a hlouběji
rok 2014 http://usedlosti.ctrnactka.net/pos51a.htm
rok 2013 http://usedlosti.ctrnactka.net/pos44a.htm
rok 2012 http://usedlosti.ctrnactka.net/pos37b.htm
rok 2011 http://usedlosti.ctrnactka.net/pos30a.htm
rok 2010 http://usedlosti.ctrnactka.net/pos23b.htm
rok 2009 http://usedlosti.ctrnactka.net/pos16a.htm
rok 2008 http://usedlosti.ctrnactka.net/pos09a.htm
A už teď můžete vymýšlet, kam půjdeme příští léto.
    so 19.9.2015 20:52 – JiVl – odjezd na Velkou Stezku
Ahoj,
  doporučuji odjezd ve čtyři hodiny z Prahy, spěšňým vlakem do Rakovníka a pak lokálkou do Blatna u Jesenice. Jede to i o hodinu dříve a o hodinu později.  Jsou i další varianty, třeba vlak ze Zličína do Hostivice v 16.18, bus do Rakovníka v 16.45 ze Zličína atd., viz http://jizdnirady.idnes.cz
Masarykovo nádr. 16.02, Dejvice 16.12, Veleslavín 16.19, Hostivice 16.29, Rakovník 17.48, odj. 17.53, Jesenice příj. 18.28. Z nádraží do kempu je to 700 m pěšky.
    ne 20.9.2015 22:45 – JiVl – odjezd - pozor změna
Ahoj, 
   spěšný vlak není dobrá volba, takže pojedeme rychlíkem, je to o 26 minut kratší a  je možná rezervace. Cena cca 100-130 Kč, podle počtu ve skupině.
Takže se sejdeme v Dejvicích v nádražní hospodě tak, abychom v 15.12 odjeli.
Detail – Masarykovo nádr. 15.02, Dejvice 15.12, Veleslavín 15.19, Hostivice 15.29, Rakovník příj. 16.32, Rakovník odj. 16.37, Jesenice 17.12
    po 21.9.2015 0:01 – JiKuř – NEWS PodjeBeskyd...specielní příjezdy, odjezdy (?), spoje, jé, jé, jé… A blíží se Čas pravdy!!!
Vážení!
Minitažení je za pár dní!
Kdo nestíhá 13.19 odjezd, může jet později třeba s MŠ… Píše  "Martin Šamalík" – Zdar, v pátek pojedu jedním z těchto spojů (viz příloha), pravděpodobně tím prvním, tzn. příjezd do Horní Lidče ve 22:02 h.
V sobotu jedou vlakem po ránu (09.19???) dámy: snad ZuDlabka, Uta a Danea + další? Kiša je vybere z vlaku ve ValMezu či Vsetíně a povozí Je  BeSkyDem autem. Pak dojedou k hotelu Portáš na hřebení Javorníků, by se ubytovaly (zatím je jich pět - s Mílou - v sedmilůžkovém pokoji…). Večer máme salonek, za deště spíme na zemi uvnitř.
Jarda Rybář jede autem již ve středu, že! (má vlastní pokoj) a přednášku Portáš I
Hlaste JiKu, kdo jedete v pátek -quli místenkám!!! Které někdo–kdo (?) zajistí v předprodeji… Zatím z Prahy pojedou - potvrdili - tito: Vítek, JiKu, Zdenál, MiHom, Herle, Papik, MaŠam, OBoz?,  Jon Mer, Míla, VerMull. Chce jet Hubič s kamarádem a další taky mladí (?), že!
HOJ HORAS!         HOJ TURAS!
Pánové!
Konečně kompletně zajištěno místo konání naší akce se skutečným názvem Čas pravdy… (kolikátý již???) Ode dneška za dva měsíce přesně: v sobotu 21. listopadu – 24 hodin v Zatvrzelém terrainu…
Starší ev pokročilí mají zajištěna lůžka za mírný obolus. Ostatní spí venku u ohně, ev. pod klenbou.
Nehlaste se nikam, jen tak zhruba, že! Všichni dostanou pravdivou pozvánku na příjemný sras bez naznačeného času odjezdu i směru nesměru… Těšte se. Na pravdu + Za tvrz & zelí! HOJ!
    po 21.9.2015 10:47 – JiVl – skupinová jízdenka
Ahoj,
dráhy se zase vrátily ke praxi, kterou jsme zažili v květnu. Skupinová jízdenka se dá koupit ne netu maximálně pro pět osob.
Jízdenka pro větší skupinu se musí koupit minimálně 72 hodin před odjezdem vlaku.
Takže v úterý V celnici se rozdělte do skupin po 5 (majitelé OpenCard, důchodci atd.), určete vedoucí skupin, jízdenky jsou na jméno identifikované číslem občanského průkazu, průvodčí to většinou kontrolují. Pak se to bude moci koupit nebo koupíme operativně při odjezdu.
Já jsem mimo Prahu, takže v úterý přítomen nebudu.
    po 21.9.2015 11:03 – šéf – skupinová jízdenka
Taky ahoj,
jestli pojedeme rychlíkem (z Prahy), tak je, myslím, Opencard k ničemu (ta by měla platit jen na osobních spojích).
A pokud je mezi námi někdo, kdo chce jet ve čtvrtek tím rychlíkem po třetí hodině, bude chtít využít skupinovou jízdenku a z objektivních důvodů (pouze a jen !) nemůže zítra přijít na Výtoň, tak ať se co nejdříve ozve a uvede kategorii (důchodce, nedůchodce ......)
    po 21.9.2015 11:45 – MiNo – 57. Stezka
Ahoj kamarádi,
za pár dní se uvidíme na Stezce. Protože mě v dohledné době postihne „životní jubileum“, byl bych rád, kdybyste mně pomohli vypořádat se s touto náročnou situací.
Zvu vás proto na nedělní večer v Mladoticích (už budeme všichni i mladá sekce), kde si připijeme, něco sezobneme a hlavně se zkušenými borci proberu, jak úspěšně zdolat tento životní milník.
Těším se.
    po 21.9.2015 13:39 – šéf – skupinová jízdenka
Tak ještě jednou ahoj,
omlouvám se za menší zmatky, ale dodatečně jsem zjistil, že zrovna na tomto rychlíku opencard uplatnit jde (většinou ale ne).
Takže, pokud budete psát, že chcete zahrnout do skupinové jízdenky, tak prosím pište nejen kategorii, ale i to jestli i vlastníte (platnou) Opencard (a docela bych ocenil, kdyby se našel i nějaký nedůchodce, teda pokud nějací tací ještě jsou).
Jinak zítra ahoj
    po 21.9.2015 15:37 – VrPe – skupinová jízdenkaRychliky na tratich 070, 120 a 090 (zde jen ty, co stavi v Kralupech, Hnevicich, Roudnici, Bohusovicich a Lovosicich) jsou ty kde ve csech plati openkard.
    út 22.9.2015 16:10 – šéf – Tak ještě jednou Stezka
Ahoj všem,
Stezka už opravdu klepe na dveře a jako takový "fóršpajz" si dáme dnes pravidelnou slezinu už opět zase v hostinci Na Výtoni. Přijďte, ať se domluvíme na odjezdu.
Ještě malá poznámka ke Stezce. Nevím, jestli jste zaregistrovali, že noclehy jsou v chatičkách. Deky a povlečení v nich jsou, ale možná že zimomřivějším osobám by se šikla nějaká ta přidaná hodnota pro chladna z rána.
V příloze pak ještě posílám tradiční pozvánku, kterou tradičně vyrobil  Jirka Bubeníček.
Ahoj na Stezce a už si prosím nevymýšlejte, že vlastně nemůžete jet, protože a jelikož ...... Změn na poslední chvíli je zase dost.
    st 23.9.2015 10:53 – ZuVla – T14
Ahoj všichni,
dobří holubi se vracejí. Včera jsme byli po čase na Výtoni, nechali nám stůl vzadu, tetovaná servírka byla ochotná a tolerantní, i když čekala nad hlučnými Stezkaři s objednanými pivy a nikdo se k nim nehlásil, jediný přítomný kuřák v lokále (Nataša) chodil kouřit ven, a tak se sem zase vrátíme. A sice v úterý 6.
října. 19. hodina se osvědčila, takže pod vlajkou Vltavanů v sedm.
Zvládli jsme včera projednat spoustu akcí a přítomným se podařilo (někdy s
nápovědou) vyplnit správně předložené tabulky, které poslané v mailech ze zásady neotevírají. A protože jsem nenapravitelný optimista, zase tabulky pošlu a budu navíc zasvěceně komentovat zatímní výsledky.
Dneska ve středu je v Balbínce od osmi Míla Fuxa s mladými anděly. Pojďte!
Už zítra jedou první nedočkavci v 15:12 z nádraží Dejvice. Sraz je od půl třetí v Dejvické nádražce. Protože Blanický rytíř chce být dobře ukryt i po zdařilém otevření Blanky, nebudeme pod kaštany, ale z boku na krytém peróně, kde jsou taky stolečky pro naše pivínka. Vláďa koupí přes internet 2 x 5 lístků, zbylí důchodci si koupí lístky sami a my majitelé místenek dohlídneme, aby nám nezasedli naše místa. A ještě vzkaz pro ostatní: Neserte šéfa a přijeďte a hlavně odjeďte ze Stezku, jak jste ohlásili.
V neděli 4. října je vycházka s názvem Pátá A - školní výlet s překvapením.
Sraz je v 13:00 na konečné metra Nemocnice Motol. Jdeme na výlet, tak si nezapomeňte turistickou obuv a svačinu do chlebníku. Přátelé nedělních obědů bez vaření se sejdou v Dejvické sokolovně už před dvanáctou. Restaurace je přímo u stanice Hradčanská na rohu Bubenečské ulice (chodili jsme kolem ní k Vilémovi). Pak už dojedeme na sraz cobydup metrem.
O víkendu 16. - 18. října je Podzimní dvoupivoklát - navštívíme totiž pivovar v Nové Pace a v Miletíně. Čtrnáctka je tradičně srdečně zvána dr. Kučerasem.
A jsme u první tabulky. 30. října až 1. listopadu je DD v Plzni. Je přihlášeno 45 lidí na ubytování, další dva budou spát jinde. Po zaškolení a půjčení tužky 18 lidí vyplnilo jedničku (vypadá jako bičík) na znamení, že pojede už v pátek ráno a zúčastní se exkurze do továrny Bohemia sekt a poté hrad Radyni. Skvělá práce našich lektorů!
Katalin už poslala program Uherských lázní. Vy, kteří neotevíráte, vězte, že jedeme už v pátek 13. 11. ve 22 hodin. Cena zatím není stanovena, protože Katalin nemá potvrzeny všechny vstupy.
A jsme u Silvestra a další zatracené tabulky. Zatím se podařilo přítomným zájemcům vyplnit své jméno, ale mnozí dosud netuší, zda budou mít 1. ledna čas a budou tedy s námi moct v Podhradí zůstat. Ani hlavní organizátor Stáňa zřejmě neví, zda s námi pojede. Prostě po Stezce objedná šéf noclehy, zaplatí zálohovou fakturu a zbylí váhaví střelci si budou zařizovat pobyt sami.
   
   
   
   
   
   
   
ROČNÍK 2015
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Čevenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
SEZNAM ZPRÁV
0 

 

© Čtrnáctka 2015