Českomoravský SK TURAS Praha-Brno

1979 - 2009

 

 

Soupis Křivoklátů od Jirky Vlacha

    SK TURAS
Českomoravský Sportovní a Společenský Klub TURAS Praha – Brno Transkontinentální Unie Recesních Akciových Společností je Občanským Sdružením. Založen byl 5. května 1979 v hostinci  U dvou srdců na Malé Straně v ulici U Lužického Semináře. Posloužil členům a kamarádům Recesní Akciové Společnosti (RAS zal. 27. 7. 77) k zastřešení rasrůstající se a dosti sledované činnosti jako Oddíl Pěší Turistiky TURAS Odboru Turistiky Tělovýchovné Jednoty Nemocnice Krč Praha 4. Od roku 1988 byl samostatnou TJ TURAS na Praze 2 spolu s TJ TAK a NOHYB….
Mimo pravidelné akce turistické a rekreačně sportovní pořádá  stylové dětské tábory (28 let), různé sešlosti, výstavy, Bály, Jamy, Koncerty jazz a blues i cimbálové muziky, dříve i parníky. Většina schůzek, společenských akcí i některé sportovní akce – basket, probíhá na Malé Straně. Mnozí čle-nové spolupracují se Sdružením Občanů a Přátel Malé Strany a Hradčan (jsou členy),  s Malostranskou Besedou, Sokolem, KC Kampa, Kampou Střed Světa, KampaNulou a dalšími aktivitami.
TURAS spolupořádá již pátým rokem rozsáhlou akci KAMPA STŘED SVĚTA a Malostranské vinobraní. Takto významně pozitivně ovlivňuje kulturní a občanský život na Malé Straně a v Praze vůbec. Především tímto pomáhá zapojení dalších aktivních mladších i starších. Vylepšuje občanskou vzájemnost a radostně navazuje na staré tradice pomocí takto vytvořených nových mezigeneračních a multikulturních počinů.
Členstvo aktivně podporuje i aktivity nového občanské sdružení KampaNula, kde se podílí na práci pro postižené občany. Podporujíc další spolky a jejich akce, snaží se dbát o udržení genia loci Prahy 1, kde mimo přírodu většina kulturně společenských aktivit členů SK TURAS probíhá.

HOJ TURAS!

Středy 19 - 20:00 basket Gymn. Josefská - mladí, staří i baby!
Vždy 1. středu v měsíci ve 20 - 23:30 Cafe Umprum Muzea.
Hospůdka někdy ve středu, jindy ve čtvrtek ale taky v úterý, že!!!

A ještě taková lahůdka-inspirase na jaras. Na Jiříky 24.dubna 2010!!! HOJ! - http://mapa.pivni.info

MaSlo a InŽivot doporučují: Koukněte se na blog Lídy Chábový http://vymylimimozek.blog.cz/. Každej den se to tam množí. Martin
P.S.:Stojí to za to. Kučka

Na uvedeném odkaze se můžete zúčastnit petice proti záměru ministerstva dopravy, plošně vykácet aleje kolem silnic. http://arnika.org/petice/?x=2130094

© Čtrnáctka 2010